PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd województwa świętokrzyskiego przejął swoją siedzibę

  • PAP    28 kwietnia 2011 - 11:37
Samorząd województwa świętokrzyskiego przejął swoją siedzibę

Po 12 latach starań Urząd Marszałkowski w Kielcach stał się właścicielem budynku, w którym funkcjonuje. W czwartek podpisano umowę notarialną w tej sprawie.
Urząd marszałkowski zajmuje skrzydło gmachu, należącego do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przez 12 lat samorządowcy starali się o przejęcie na własność zajmowanych przez siebie pomieszczeń.

Udało się to w tej kadencji. Jak poinformowała dyrektor departamentu organizacyjno-administracyjnego urzędu marszałkowskiego Renata Janik, zgodnie z procedurami wojewoda świętokrzyski wystąpił do ministra Skarbu Państwa o zniesienie trwałego zarządu nieruchomości na rzecz prezydenta miasta Kielce. Prezydent przekazał nieruchomość urzędowi marszałkowskiemu w darowiźnie.

Umowa dotyczy działki z częścią obiektu, której powierzchnia wynosi ponad 7 tys. m kw. Druga część gmachu pozostaje własnością Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podkreślił, że czwartkowa umowa jest efektem „12 lat żmudnych zabiegów”. Zapowiedział, że budynek zostanie wyremontowany i zmodernizowany.

Remonty potrwają co najmniej dwa lata, bowiem trzeba rozłożyć je w czasie, aby nie paraliżować pracy urzędu. „Z uwagi na to, że zdarzały się przypadki wypadania okien, zaczniemy od ich wymiany” – oznajmił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.