PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd zdziwiony "drogą śmierci"

  • PAP    24 sierpnia 2011 - 23:13
Samorząd zdziwiony "drogą śmierci"

Droga wojewódzka nr 503 z Elbląga do Podgrodzia będzie zmodernizowana - poinformował w środę samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i przedstawił harmonogram tej inwestycji. To odpowiedź na słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o rezygnacji z modernizacji drogi, którą nazwał "drogą śmierci".
W wydanym w środę komunikacie Urząd Marszałkowski w Olsztynie wyraził zdziwienie wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, który dzień wcześniej na konferencji w Elblągu stwierdził, że "zrezygnowano z drogi wojewódzkiej do Tolkmicka". Prezes PiS nazwał ją "drogą śmierci", która powinna być naprawiona, żeby nie dochodziło do wypadków.

"Czujemy się w obowiązku poinformować, że droga powstanie" - napisał dyrektor departamentu infrastruktury i geodezji urzędu marszałkowskiego Wiktor Wójcik. Przypomniał, że chodzi o drogę wojewódzką nr 503 z Elbląga do Suchacza i Pogrodzia.

Według samorządu jest już gotowa pełna dokumentacja techniczna, niezbędne decyzje środowiskowe i pozwolenie na budowę. Wyłoniono inżyniera kontraktu i podpisano umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013.

Wartość tego dofinansowania sięga 27 mln euro. Przetarg jest dwuetapowy, pierwszy już zakończono, we wrześniu zostaną otwarte oferty w drugim etapie na wykonanie robót budowlanych. Samorządowcy podkreślają, że roboty ruszą jeszcze w tym roku.

Prezes PiS wymieniał drogę nr 503 wśród tych inwestycji na Warmii i Mazurach, z których - jego zdaniem - zrezygnowano lub odłożono je "na kolejne, w gruncie rzeczy nie wiadomo jakie lata". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.