PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy apelują o więcej pieniędzy na drogi lokalne

  • bad    28 czerwca 2017 - 16:30
Samorządowcy apelują o więcej pieniędzy na drogi lokalne
Będzie więcej pieniędzy na drogi lokalne? Fot. Fotolia

Skoro udaje się znaleźć 28 mld zł na rozbudowanie programu budowy dróg krajowych, apelujemy o zwiększenie dofinansowania programu budowy i rozbudowy dróg lokalnych – mówią samorządowcy.
W ubiegłym roku rząd obciął fundusze na Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na rok 2017. Skutkiem tego w tym roku do samorządów na drogi lokalne trafi 800 mln zł, zamiast planowanego miliarda złotych.

Samorządowcy podkreślają, że rozumieli decyzję jako zabezpieczenie na wszelki wypadek program 500 plus, który dla samorządów także był bardzo ważny.

Przypominają, że drogi lokalne mają tyle potrzeb, że liczą na „zwrot” obciętych 200 mln zł.

Wychodzą ponadto z nowym wnioskiem. Wyjaśniają, że obserwują to, co dzieje się z polskimi drogami i w pełni akceptują decyzję ministrów o zwiększeniu środków na budowę dróg krajowych o 28 mld zł.

- Tych dróg wszyscy potrzebujemy w związku z tym przyjmujemy tę decyzję z radością. Chcielibyśmy jednak, by do tych dróg krajowych można było dojechać – wyjaśnia Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. - W związku z tym, skoro udaje się znaleźć dwadzieścia kilka miliardów na zwiększenie programu budowy dróg krajowych, apelujemy o poszukanie przy sukcesach ministra finansów w zakresie wydajności systemu podatkowego, o rozważenie możliwości o zwiększenie dofinansowania programu budowy i rozbudowy dróg lokalnych - dodaje Porawski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • eLPe, 2017-06-29 11:42:12

    Przepraszam a dlaczego "W ubiegłym roku rząd obciął fundusze na Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na rok 2017" ??? Czyżby brakło na 500+ i teraz my, kierowcy mamy się składać ???