Samorządy chcą finansować porty lotnicze

  • GK/lubuskie.pl
  • 31-10-2011
  • drukuj
Konwent marszałków domaga się stworzenia jednoznacznych ram prawnych do finansowania przez samorządy regionalnych portów lotniczych.

Obradujący w Olsztynie Konwent Marszałków Województw RP przyjął stanowiska w sprawie roli regionalnych portów lotniczych w strategii rozwoju systemu transportowego Polski oraz w sprawie finansowania przez samorządy połączeń lotniczych wychodzących z regionalnych portów.

W pierwszym stanowisku konwent wraz ze Związkiem Regionalnych Portów Lotniczych wskazuje na pilną potrzebę uaktualnienia przyjętego w roku 2007 „Programu rozwoju sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych”, ze względu na istotne zmiany jakie w ostatnim okresie dokonały się na rynku lotniczym w Polsce, w tym zwłaszcza – rozbudowę istniejących i budowę nowych portów regionalnych.

„Podstawą tej aktualizacji winien stać się dokument o charakterze strategicznym dla rozwoju transportu lotniczego w Polsce, którego brak jest coraz bardziej odczuwalny, szczególnie wobec konieczności pozycjonowania projektów z Polski w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, zawartych w pakiecie Connecting Europe Facility” – czytamy w stanowisku.


Drugie ważne ustalenie konwentu dotyczyło ułatwień i przejrzystości możliwości finansowania przez samorządy bezpośrednich połączeń lotniczych wychodzących z regionalnych portów lotniczych.

Oba stanowiska w dziale multimedia.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE