PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą udziału w mycie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 grudnia 2011 - 07:46
Samorządy chcą udziału w mycie

Małopolscy drogowcy mają dowody, że ciężarówki masowo omijają płatne trasy, niszcząc drogi wojewódzkie. Będą wnioskować, by skarb państwa podzielił się z samorządami wpływami z e-myta - informuje krakowska "Gazeta Wyborcza".
Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Krakowie będzie domagał się od skarbu państwa, by część wpływów z e-myta przekazać na remonty rozjeżdżanych przez ciężarówki samorządowych dróg.

- Dofinansowanie zarządców dróg lokalnych pozwoli i usuwać skutki nadmiernego ich obciążania, i dostosować je do zwiększonego ruchu. Stąd pomysł wydzielenia części wpływów z opłat i przekazanie ich samorządom - mówi w rozmowie z "GW" Roman Leśniak z ZDW.

Problem potwierdza Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia, przez teren której przebiega droga wojewódzka 967 (badana w Gierczycach). Informuje, on że niektórych miejscach tworzą się kilkukilometrowe korki. Obawia się, że problem powiększy otwarcie odcinka autostrady do Tarnowa, który ma dołączyć do systemu viaTOLL już po ukończeniu budowy pierwszych odcinków - donosi "GW".

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.