PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy wspólnie na rzecz modernizacji krajowej "15"

  • pt    2 lipca 2014 - 14:02
Samorządy wspólnie na rzecz modernizacji krajowej "15"

Modernizację trasy z Torunia do Inowrocławia zarząd województwa chce zaproponować stronie rządowej podczas negocjacji Kontraktu Terytorialnego województwa kujawsko-pomorskiego.
Kujawsko-pomorski samorząd wojewódzki, powiat inowrocławski, miasta Toruń i Inowrocław, gminy Inowrocław, Gniewkowo i Wielka Nieszawka oraz bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będą wspólnie poszukiwać rozwiązań mających na celu modernizację drogi krajowej nr 15 na odcinku Inowrocław – Toruń.

Uroczyste podpisanie deklaracji o współpracy odbyło się 1 lipca w Urzędzie Marszałkowskim.

Droga krajowa nr 15 – obok autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S5 i S10 – w skali województwa stanowi kluczowy element podstawowej sieci transportowej. Inowrocław jako jedyne duże miasto w kujawsko-pomorskiem nie ma dotąd jasnej perspektywy dobrego skomunikowania z krajową siecią dróg ekspresowych i autostrad

Modernizacja drogi krajowej numer 15 na odcinku Inowrocław (węzeł Latkowo) - Toruń (węzeł Toruń Zachód) docelowo umożliwiłaby połączenie tego miasta z drogami ekspresowymi S5, S10 oraz autostradą A1.

Wstępna koncepcja bierze pod uwagę przebudowę trasy do standardu drogi głównej o ruchu przyspieszonym (dwie jezdnie, cztery pasy ruchu).

Podpisana przez samorządowe władze województwa, samorządy lokalne oraz GDDKiA deklaracja zakłada wspólne inicjowanie i wspieranie działań polegających na opracowaniu koncepcji planistycznej, której celem będzie wypracowanie nowego optymalnego korytarza dla tej trasy minimalizującego konflikty społeczne, przyrodnicze i gospodarcze oraz wskazanie jej optymalnych parametrów.

Modernizacja tego odcinka trasy znalazła się na liście przedsięwzięć drogowych, które zarząd województwa planuje zaproponować stronie rządowej podczas negocjacji Kontraktu Terytorialnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wśród inwestycji, które otrzymały już zielone światło Rządu RP (znajdują  na etapie przygotowywania) są budowa kujawsko-pomorskiego odcinka trasy S5 oraz budowy obwodnic Inowrocławia i Brodnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Anka, 2014-07-03 22:02:16

    najpierw S5 i trasa z Ina do Bydgoszczy, a wtedy sobie modernizujcie 15 ale jeszcze wcześniej czeka budowa s10 !!!! prywatę cwaniaki zostawcie na później i zacznijcie MYŚLEĆ O MIESZKAŃCACH o LUDZIACH.... Bydgoszcz to największe miasto kujwsko-pomorskiego, ÓSME co do wielkości W POLSCE a marszałek za...miast promować s5 to wspiera rozbudowę kolejnej dojazdówki niepotrzebnej do Torunia...ile jeszcze ludzie z zachodniej części województwa zniesiecie !!!!! jeśli to przejdzie przed budową s5 czy modernizacją drogi z Ina do Bydgoszczy to macie GWARANCJĘ w Wawie, że ludzie tutaj WYJDĄ WAM NA ULICE.... ŻNIN, BYDGOSZCZ, NAKŁO, INOWROCŁAW..... bo jak długo mamy czekać NA POTRZEBNE DROGI !!!! już teraz trasa łącząca Inowrocław-Bydgoszcz TO DROGA ŚMIERCI !!!!! na Chojnice czy Tucholę jest TAK SAMO !!! a marszałek sprzedaje mrzonki o rozbudowie 15stki  rozwiń