PARTNER PORTALU
  • BGK

Sanocki parking z... drzewami na dachu

  • PAP    24 marca 2012 - 10:05
Sanocki parking z... drzewami na dachu

Rozpoczęła się budowa parkingu wielopoziomowego w centrum Sanoka. Inwestycja ma kosztować mniej więcej 6,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to unijne dofinansowanie. Parking powinien być gotowy w maju 2013 r.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa sanockiego magistratu Agnieszka Frączek, nowy parking pomieści blisko 100 samochodów.

"Obiekt będzie liczył trzy kondygnacje, zwieńczony będzie żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony zostanie tzw. zielony dach - obsadzony średnimi i niskimi krzewami liściastymi i iglastymi oraz średniej wielkości drzewami liściastymi. Dookoła parkingu wybudowane zostaną utwardzone chodniki dla pieszych" - powiedziała rzeczniczka.

Frączek podkreśliła, że w ramach realizowanego projektu odnowiona zostanie także polichromia w zabytkowym kościele oo. Franciszkanów.

Prace przy budowie parkingu właśnie się rozpoczęły. Firma Skanska, która jest wykonawcą, zabezpieczyła plac budowy oraz zorganizowała drogi dojazdowe. Wkrótce rozpoczną się także roboty ziemne, wykorzystany zostanie m.in. żuraw o wysokości 22-25 m z ramieniem o długości 42 m i udźwigu do 5 t. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w centrum miasta.

Parking powstanie w ramach projektu "Poprawa atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka poprzez renowację polichromii w kościele przyklasztornym oo. Franciszkanów oraz budowę parkingu wielopoziomowego w okolicach rynku miejskiego". Na jego realizację władze Sanoka pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.