Sanok planuje wybudować nowy dworzec

- Samorząd Sanoka (Podkarpackie) planuje wybudować nowy dworzec, który łączyłby obsługę istniejącego w mieście transportu kolejowego i autobusowego. Z nowego obiektu korzystaliby też pasażerowie busów. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.
Sanok planuje wybudować nowy dworzec

Jak poinformował burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, tego typu dworce funkcjonują w wielu miastach.

"W mieście turystycznym, jakim jest Sanok, to bardzo potrzebne miejsce. O ile łatwo jest u nas znaleźć dworzec autobusowy czy kolejowy, o tyle już z busami jest trudniej. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców, ale także turystów, i ułatwić im korzystanie z różnych gałęzi funkcjonującej w mieście komunikacji" - dodał.

Nowy dworzec powstałby w dzielnicy Zatorze, niedaleko przejętego niedawno przez miasto przystanku kolejowego "Sanok Miasto". W budynku, oprócz dworca, zlokalizowane mają być obiekty komercyjne i handlowe.

Blecharczyk podkreślił, że koncepcja budowy dworca jest opracowywana.

Według szacunków sanockiego magistratu budowa dworca multimodalnego oraz niezbędnej infrastruktury kosztowałaby ok. 14 mln zł. Samorząd Sanoka planuje pozyskać na ten cel dofinansowanie unijne. Inwestycja powstałaby w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Hm, Wrocław-Sanok od 17 do 26 godzin podróży (źródło PKP). Po takim czasie faktycznie trzeba będzie zmienić środek lokomocji jak również zrobić zakupy.

Bartek, 2014-02-11 21:02:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE