PARTNER PORTALU
  • BGK

"Schetynówka" do Budy Ruskiej

  • PAP    9 sierpnia 2010 - 19:09
"Schetynówka" do Budy Ruskiej

Blisko 6 km asfaltowej drogi powstało z Kopca do Budy Ruskiej (podlaskie) w ramach budowy tzw. schetynówek. W Budzie Ruskiej swoją posiadłość ma prezydent Bronisław Komorowski.
Droga powstała w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Jej koszt to 1,8 mln złotych. Połowa pieniędzy pochodziła z budżetu państwa.

Uroczyste otwarcie drogi odbyło się w poniedziałek w Budzie Ruskiej, miejscowości gdzie posiadłość mają państwo Komorowscy.

Jak powiedział dziennikarzom wójt Krasnopola Józef Stankiewicz, gmina od kilku lat starała się o pieniądze na budowę drogi, ale dopiero w tym roku je otrzymała. Dodał, że inwestycja nie ma związku z tym, że w Budzie Ruskiej swoją działkę ma prezydent Komorowski, bo kilka lat temu nikt się tego nie mógł spodziewać.

Bolesław Jurkun, sołtys Budy Ruskiej pokazał dziennikarzom, że nowa droga nie dochodzi do posesji prezydenta. Asfalt kończy się na skrzyżowaniu we wsi, a do Bronisława Komorowskiego trzeba dojechać drogą żwirową. Dodał jednak, że będzie zabiegał o przedłużenie asfaltu do działki Komorowskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.