PARTNER PORTALU
  • BGK

"Schetynówki" najpierw na terenach popowodziowych

  • PAP    19 sierpnia 2010 - 18:00
"Schetynówki" najpierw na terenach popowodziowych

Drogi zniszczone w wyniku powodzi i nawałnic będą miały dodatkowe punkty przy naborze projektów do przyszłorocznej trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w Wielkopolsce - poinformował w czwartek wojewoda wielkopolski Piotr Florek.
W wyniku tegorocznej powodzi w województwie uszkodzonych zostało kilkadziesiąt kilometrów dróg w gminach, przez które przepływają rzeki Prosna i Warta.

Nabór wniosków do trzeciego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 - potocznie zwanych "schetynówkami" - w Wielkopolsce rusza we wrześniu. W listopadzie zostanie ogłoszona lista beneficjentów na rok 2011.

Dotacje w ramach programu dostają te samorządy, które otrzymają najwięcej punktów w rankingu przygotowanym przez komisję wojewody, w skład której wchodzą przedstawiciele GDDKiA, samorządowcy i policja.

Dotychczas wniosek mógł dostać maksymalnie 30 pkt. Najwięcej, 15 pkt - za poprawę bezpieczeństwa na drogach, 10 - za spójność z siecią dróg i 5 - za współpracę z innymi samorządami przy realizacji inwestycji. W 2011 roku dodatkowe 10 pkt będzie mógł otrzymać ten wnioskodawca, który wystąpi o dofinansowanie przebudowy drogi zniszczonej przez powódź lub nawałnice.

W 2011 roku Wielkopolska otrzyma 79,5 miliona złotych pochodzących z budżetu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Każdego roku budżet państwa przekazuje na ten program jeden miliard złotych.

Dofinansowanie z programu może wynosić maksymalnie 3 miliony złotych i nie może być większe niż 50 proc. wartości inwestycji. Dotychczas, podczas dwóch pierwszych edycji programu, w regionie wyremontowano i przebudowano 350 kilometrów dróg za 242 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.