PARTNER PORTALU
  • BGK

"Schetynówki" uratują rynek remontów dróg?

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    9 listopada 2009 - 07:06
"Schetynówki" uratują rynek remontów dróg?

Pieniędzy starczy na remont ledwie 350 km krajowych tras. W 2010 r. - po raz pierwszy od kilku lat - więcej środków z budżetu centralnego trafi na lokalne drogi.
"Kierowcy nie mają co liczyć na poprawę komfortu jazdy w 2010 roku. Pieniędzy na remonty głównych tras łączących polskie miasta starczy dla zaledwie 350 km. Potrzeby są dziesięć razy większe" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Na poprawę ponad 3,7 tys. tras krajowych wymagających natychmiastowego remontu potrzeba ponad 3,6 mld zł. W budżecie na 2010 rok znalazło się na ten cel... 700 mln zł.

"Zejście z wydatkami na modernizację dróg krajowych do poziomu 700 mln złotych w tym roku i następnych latach oznacza przy rosnącym natężeniu ruchu znaczące pogorszenie stanu sieci, pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i radykalne rosnące potrzeby na realizację głębokich i kosztownych modernizacji" - mówi w gazecie wiceszef komisji infrastruktury Janusz Piechociński, zwracając jednocześnie uwagę, że niskie nakłady na remonty dróg mogą pogorszyć sytuację lokalnych małych i średnich firm budowlanych.

Więcej zleceń mogą one mieć w przyszłym roku tylko dzięki tzw. schetynówkom - na budowę lokalnych dróg  z budżetu centralnego trafi 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.