PARTNER PORTALU
  • BGK

Schronisko w Dobrej: koniec prac

  • www.Mierzyn24.pl    14 października 2013 - 11:32
Schronisko w Dobrej: koniec prac

Zakończyły się prace przy budowie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.
W dniu 12 września 2013 r., po blisko 18 miesiącach prac, budowa została odebrana od wykonawcy - Firmy Budowlano-Usługowej „Kwadra" Waldemar Kapella z siedzibą w Szczecinie. Nowy kompleks został już wyposażony w niezbędne do jego funkcjonowania sprzęty.

Do uroczystego otwarcia schroniska, w którym przebywać będą bezdomne zwierzęta z terenu gmin powiatu polickiego, pozostało niewiele czasu. Ze swoich zadań doskonale wywiązali się pracownicy wykonawcy, którzy oddali gotowe budynki wchodzące w skład schroniska blisko dwa miesiące przed zakładanym pierwotnie terminem.

Gotowe pomieszczenia schroniska wyposażono już w niezbędne sprzęty. Dostawcą wyposażenia było Biuro Inżynieryjno-Handlowe „Artus" Luśnia Artur, z siedzibą w Krośnie, przy ul. Łukasiewicza 30. Wartość zamówionych urządzeń biurowych i weterynaryjnych wyniosła 278.362,59 złotych.
 
Należy dodać, że pewien wkład w funkcjonowanie nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt będzie miał jeden z mieszkańców Mierzyna. Jak informuje Urząd Gminy Dobra, w połowie września komisja konkursowa wybrała projekt graficznego logo Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Autorem wybranej pracy jest Krzysztof Drzazga z Mierzyna.

Wkrótce wybrany zostanie również dyrektor nowego schroniska. We wrześniu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra pojawiło się ogłoszenie o naborze osoby, która zarządzać będzie tą placówką. Kandydaci mogli składać aplikacje do środy 2 października 2013 r. Nowy dyrektor rozpocznie pracę już w połowie bieżącego miesiąca.

Procedury związane z oddaniem do użytku schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej weszły już na ostatnią prostą. Mamy nadzieję, że zatrudnieni w nim pracownicy skutecznie będą poszukiwać nowych właścicieli dla bezdomnych zwierzaków z terenu gminy Dobra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: