PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścieżka rowerowa w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    14 listopada 2011 - 13:05
Ścieżka rowerowa w Mierzynie

Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Mierzynie.
Nowa trasa przeznaczona dla rowerów powstaje wzdłuż drogi krajowej nr 10, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grafitową do granicy ze Skarbimierzycami.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace mają się zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jazda na rowerze ma w Mierzynie wielu zwolenników. Mieszkańcy korzystają z rowerów nie tylko w czasie wycieczek krajoznawczych po okolicy, ale także jeżdżąc do pracy, sklepów i urzędów. Dla sporej liczby mieszkańców rower jest podstawowym środkiem transportu. Niestety podróżowanie na dwóch kółkach w Mierzynie nie jest bezpieczne. O ile bowiem tuż za granicą naszej miejscowości – w Szczecinie, w stronę centrum miasta prowadzi szeroka ścieżka rowerowa, o tyle w Mierzynie do tej pory nie było trasy przeznaczonej dla rowerów (może za wyjątkiem ścieżki rowerowej przy ul. Nasiennej).

Rowerzyści narzekali, że muszą łamać przepisy i korzystać z chodników lub ryzykować zdrowie jadąc jezdnią ruchliwej drogi krajowej.

Na szczęście sytuacja już wkrótce ulegnie znaczącej poprawie.

„Prace nad budową ścieżki pieszo-rowerowej w Mierzynie ruszyły na początku listopada. Nowa trasa będzie przedłużeniem istniejących ciągów pieszych. Prace, których wykonawcą jest firma Strabag, zakończą się jeszcze w tym roku” – powiedział Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cieszy fakt kolejnej inwestycji w Mierzynie. Nową ścieżkę rowerową docenimy jednak w 100% dopiero za kilka miesięcy, gdy po zakończonej zimie, przy wiosennej pogodzie będziemy mogli przejechać nią od Nordu aż do granic Skarbimierzyc.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.