PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścieżka rowerowa w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    14 listopada 2011 - 13:05
Ścieżka rowerowa w Mierzynie

Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Mierzynie.
Nowa trasa przeznaczona dla rowerów powstaje wzdłuż drogi krajowej nr 10, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grafitową do granicy ze Skarbimierzycami.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace mają się zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jazda na rowerze ma w Mierzynie wielu zwolenników. Mieszkańcy korzystają z rowerów nie tylko w czasie wycieczek krajoznawczych po okolicy, ale także jeżdżąc do pracy, sklepów i urzędów. Dla sporej liczby mieszkańców rower jest podstawowym środkiem transportu. Niestety podróżowanie na dwóch kółkach w Mierzynie nie jest bezpieczne. O ile bowiem tuż za granicą naszej miejscowości – w Szczecinie, w stronę centrum miasta prowadzi szeroka ścieżka rowerowa, o tyle w Mierzynie do tej pory nie było trasy przeznaczonej dla rowerów (może za wyjątkiem ścieżki rowerowej przy ul. Nasiennej).

Rowerzyści narzekali, że muszą łamać przepisy i korzystać z chodników lub ryzykować zdrowie jadąc jezdnią ruchliwej drogi krajowej.

Na szczęście sytuacja już wkrótce ulegnie znaczącej poprawie.

„Prace nad budową ścieżki pieszo-rowerowej w Mierzynie ruszyły na początku listopada. Nowa trasa będzie przedłużeniem istniejących ciągów pieszych. Prace, których wykonawcą jest firma Strabag, zakończą się jeszcze w tym roku” – powiedział Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cieszy fakt kolejnej inwestycji w Mierzynie. Nową ścieżkę rowerową docenimy jednak w 100% dopiero za kilka miesięcy, gdy po zakończonej zimie, przy wiosennej pogodzie będziemy mogli przejechać nią od Nordu aż do granic Skarbimierzyc.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.