PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścieżki rowerowe w Sławnie gotowe w październiku

  • Baltic.Info.pl    2 sierpnia 2013 - 13:45
Ścieżki rowerowe w Sławnie gotowe w październiku

Do eksploatacji mieszkańców Sławna oddanych zostanie ponad 3 km nowych tras. Prace związane z budową ścieżek rozpoczęły się w kwietniu tego roku i potrwają do końca października.
Nowe trasy rowerowe w Sławnie to także dobra informacja dla turystów poszukujących aktywnej formy wypoczynku połączonej ze zwiedzaniem i poznawaniem przyrody.

- Możemy pochwalić się w okolicach centrum Sławna wieloma atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi, które już przed budową ścieżek rowerowych zachęcały do aktywnego wypoczynku i odpoczynku. Po uruchomieniu trasy rowerowej tereny te będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Projekt rewitalizacji centrum miasta obejmuje także tereny zielone w okolicach stawów miejskich, parku oraz Gimnazjum Miejskiego - informuje Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna.

Same ścieżki będą prezentować się bardzo okazale. W sumie powstanie ich ponad 3 km, wyłożone zostaną kolorową masą bitumiczną, a jej trasy będą wiodły przez ulice: od Kościelnej, przez ul. o. Talarka, tereny rekreacyjne w okolicach Gimnazjum Miejskiego i Sławieńskiego Domu Kultury, przy Kanale Miejskim i w okolicach stawów miejskich.

Z kolei od ulicy Kąpielowej, przez ul. Cieszkowskiego będzie można przejechać rowerem do parku im. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej do ul. Skłodowskiej oraz do ul. Gdańskiej.

Najwięcej rowerzystów na tego typu szlakach pojawia się w ciągu dnia. Ale w Sławnie będą mieli możliwość podróżowania na dwóch kółkach także w nocy.

- W ramach inwestycji nad Kanałem Miejskim zamontowane zostanie oświetlenie, które umożliwi fanom rowerów jeżdżenie ścieżkami także po zmroku - mówi burmistrz. To jednak nie koniec udogodnień - rowerzyści będą mogli skorzystać ze specjalnie wybudowanych zatoczek wraz z ławkami oraz specjalistycznych stojaków na rowery.

- Rowery to jedna z ulubionych form aktywnego wypoczynku wybierana przez Polaków, dlatego założenie było takie, aby nasze ścieżki wraz z pozostałą infrastrukturą prezentowały się w najlepszy z możliwych sposobów. Liczymy także, że ponad 3 km trasa sprawi także, że nasze miasto będzie coraz chętniej odwiedzane przez turystów - mówi burmistrz Krzysztof Frankenstein.

Ale budowa ścieżek rowerowych to nie jedyny element projektu rewitalizacji centrum Sławna. Jeszcze w zeszłym roku zakończone zostały prace nad przebudową infrastruktury ulic Basztowej i Kościuszki wraz z przyległymi terenami.

- Krótko mówiąc serce naszego miasta przeszło prawdziwą metamorfozę - zauważa Burmistrz.

Całkowity koszt projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Gminy Miasto Sławno poprzez przebudowę infrastruktury ulic Basztowej i Kościuszki wraz z przyległymi terenami oraz budowa ścieżek rowerowych", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013, wynosi ponad 3 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Trener, 2013-10-23 00:26:15

    Czy zalanie asfaltem terenów sportowych i pozbawienie dzieci i młodzieży miejsca treningowego można uznać za sukces ? W Sławnie widać tak. Pan burmistrz działający w oderwaniu od rzeczywistości ośmiesza się swoją wypowiedzią. Ścieżki rowerowe tak, bezmyślność i marnotrawstwo środków nie ! ...  rozwiń