PARTNER PORTALU
  • BGK

Ścisk w hotelach na Euro 2012

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    13 maja 2011 - 07:01
Ścisk w hotelach na Euro 2012

Do przyszłorocznych Mistrzostw Europy pozostał jeszcze ponad rok, a nasza baza noclegowa już okazuje się niewystarczająca, aby przyjąć wszystkich kibiców, ,którzy w tym czasie przyjadą do Polski.
Jak sprawdził „Dziennik Gazeta Prawna” w czterech miastach będących gospodarzami mistrzostw w piłce nożnej – Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku – obiekty cztero– i pięciogwiazdkowe są już w 80 proc. zamówione, głównie przez członków UEFA i sponsorów.

Stosunkowo najłatwiej można jeszcze znaleźć miejsce w Warszawie. Mazowsze dysponuje bowiem największą liczbą miejsc noclegowych – samych hoteli ma blisko 180, a w nich 30 tys. miejsc w pokojach.

W Poznaniu czy Gdańsku, w których hotelowe bazy nie przekraczają 15 tys. miejsc, pokoju nie można zarezerwować już od kilku miesięcy.

Tymczasem w najbliższych tygodniach hotelarze spodziewają się kolejnej fali chętnych. Mowa o 550 tys. kibiców, którzy wstrzymywali się z decyzją o rezerwacji noclegu aż będą pewni, że wylosowali bilet na mecz.

Perspektywy mają kiepskie. 2 tys. istniejących w Polsce hoteli oferuje łącznie niecałe 190 tys. łóżek, z czego mniej niż połowa znajduje się w województwach, w których będą odbywały się mecze – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • horror 01, 2011-05-13 12:05:17

    Miejmy nadzieje, ze nie przyjada - i tak nie maja jak dojechac ...