PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik dołożył pieniędzy na most w Tczewie

  • bad    29 października 2014 - 20:31
Sejmik dołożył pieniędzy na most w Tczewie

Podczas ostatniej, październikowej sesji podjęto m.in. decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tczewskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania „Przebudowy mostu Tczewskiego – etap I”. Przypomnijmy, że już w lutym br. sejmik podjął decyzję o przekazaniu 2 mln zł na to przedsięwzięcie.
Dobiegła końca kolejna, IV kadencja samorządu województwa pomorskiego. Ostatni raz radni województwa spotkali się podczas sesji Sejmiku 27 października br.

Czytaj też: Wrocław i Gdańsk wśród najbardziej romantycznych miast w Europie

Podczas IV kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyły się 44 sesje, podjętych zostało ponad 950 uchwał. Radni spotkali się łącznie podczas blisko 500 posiedzeń poszczególnych komisji podczas których dyskutowali o 1813 uchwałach.

Podczas ostatniej, październikowej sesji podjęto m.in. decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tczewskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania „Przebudowy mostu Tczewskiego - etap I". Przypomnijmy, że już w lutym br. sejmik podjął decyzję o przekazaniu 2 mln zł na to przedsięwzięcie.

Czytaj też: 15 mld euro na drogi w nowej perspektywie unijnej

- Z uwagi na przedłużający się proces uzyskiwania decyzji administracyjnych, umożliwiających rozpoczęcie zadania, Zarząd Powiatu Tczewskiego zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na przesunięcie udzielenia pomocy finansowej z 2014 roku na 2015 rok - mówił Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. - Zgodnie z aktualnymi założeniami starostwa w Tczewie, przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony w IV kwartale br, a roboty potrwają 18 miesięcy.

Ponadto radni uchwalili Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2015, a także Wojewódzki Program Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.