PARTNER PORTALU
  • BGK

Sekuła: Śląsk to gospodarcze serce Polski

  • bad    26 sierpnia 2014 - 21:21
Sekuła: Śląsk to gospodarcze serce Polski

Za nami sierpniowa sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Tym razem radni obradowali w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
„Powiedzieć, że Śląsk jest miejscem wyjątkowym na mapie nie tylko Polski, ale i Europy - to nic nie powiedzieć. Wszyscy przecież wiemy, że mamy szczęście mieszkać w regionie z wielu względów - historycznych, kulturowych, cywilizacyjnych - absolutnie unikatowym" - podkreślił marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła w czasie sierpniowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Czytaj też: Sekuła: tylko samorządy są gotowe na nową perspektywę

Jego zdaniem źródłem tego jest przedsiębiorczość i biznesowa inwencja mieszkańców. Województwo wytwarza niemal 13% Produktu Krajowego Brutto (PKB), co daje drugie miejsce w kraju. Rozwijają się zaawansowane technologie oraz takie dziedziny jak informatyka, przemysł motoryzacyjny, przetwórstwo spożywcze czy wysokospecjalistyczne usługi.

Czytaj też: Prezydent Gliwic i radni walczą o "ekspresy" do Warszawy

W opinii Mirosława Sekuły nie można także zapomnieć o atrakcyjności inwestycyjnej Śląska, która - odkąd prowadzone są w tej materii badania - jest najwyższa w całej Polsce, zaś Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to najlepsza strefa, jeśli chodzi o liczbę i wartość inwestycji tworzenie nowych miejsc pracy.

- Trzeba w tym miejscu przypomnieć o bardzo niskim na Śląsku bezrobociu - według stanu na 31 maja 2014 r. wysokość stopy bezrobocia w województwie śląskim wynosiła 10,6% (kraj 12,5%). Krótko mówiąc, Śląsk to gospodarcze serce Polski - przekonywał marszałek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ślązak, 2014-08-28 00:46:36

    ten sekuła to (...) z warszawki który niszczy śląsk