PARTNER PORTALU
  • BGK

Senacka poprawka do ust. o zagospodarowaniu

  • PAP    21 lutego 2013 - 19:32
Senacka poprawka do ust. o zagospodarowaniu

Senatorowie w czwartek zaproponowali jedną poprawkę do nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Nowe prawo ma doprecyzować istniejące przepisy oraz umożliwić składanie uwag do projektu planu miejscowego w postaci elektronicznej.
Za podjęciem uchwały głosowało 58 senatorów, 24 było przeciw, a jeden się wstrzymał od głosu.

Czytaj też: Zobacz plany w internecie 

Jak tłumaczył w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu senackiej komisji gospodarki wiceminister transportu Janusz Żbik, nowelizacja doprecyzowuje przepisy obecnej ustawy. "Chodzi tu o wyeliminowanie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących terminu, w którym projekt planu powinien być wyłożony oraz możliwości składania uwag" - dodał.

Czytaj: Plany zagospodarowania? Psują przestrzeń 

Zaproponowana przez wyższą izbę parlamentu poprawka legislacyjna doprecyzowuje, że za wniesione na piśmie uwagi do projektu planu miejscowego uważa się także uwagi wniesione w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz wniesione za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Według biura legislacyjnego Senatu znowelizowana przez Sejm ustawa nie wskazywała wprost tych trzech metod, a tylko tę mówiącą o bezpiecznym podpisie elektronicznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.