PARTNER PORTALU
  • BGK

Sesja z drogami w tle w Łodzi

  • wer/ www.lodzkie.pl    1 września 2011 - 11:41

Zaawansowanie ostatnich inwestycji drogowe stały się głównym tematem ostatniej sesji sejmiku województwa łódzkiego.
Sejmik przyjął także uchwały o rozdysponowaniu środków na pomoc dla samorządów na usuwanie skutków nawałnic, jakie przeszły w lipcu nad naszym regionem.

Z wystąpienia Mirosława Szychowskiego, dyrektora  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi radni dowiedzieli się m.in. że nakłady na drogi systematycznie rosną, a modernizacja dróg wojewódzkich jest mocno zaawansowana. Kompleksowa realizacja wieloletniego planu finansowego w zakresie inwestycji drogowych i odnowy nawierzchni zapoczątkowana w 2006 roku osiągnie w tym roku około 75 proc. wykonania.

W samym roku 2011 prowadzonych jest 17 inwestycji, w tym aż 12 zostanie zakończonych (5 pozostałych zostanie sfinalizowanych w przyszłym roku). O tym jak poważnie Samorząd Województwa traktuje rozwój infrastruktury drogowej świadczy fakt, że w naszym regionie wydaje się w przeliczeniu na 1 km najwięcej w całym kraju (bez środków unijnych).

Sejmik rozdysponował również przekazany wcześniej milion złotych na pomoc dla samorządów poszkodowanych przez lipcowe nawałnice. Na odbudowę zniszczonego zespołu parkowego w Białaczowie powiat opoczyński otrzymał 200 tys. zł, a sama gmina Białaczów dostała na usuwanie strat 300 tys. zł. Z kolei dla gminy Żarnów zarząd województwa przekazał pomoc w wysokości 350 tys. zł. Na naprawę substancji drogowej oraz uszkodzeń mostu na rzece Luciąża powiat piotrkowski otrzymał 110 tys. zł, a gmina Opoczno dostała 40 tys. zł na naprawę dachów w stanicy harcerskiej w miejscowości Miedzna Murowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.