PARTNER PORTALU
  • BGK

Setny "Orlik" na Kujawach i Pomorzu

  • KB    27 maja 2010 - 12:36
Setny "Orlik" na Kujawach i Pomorzu

W Grudziądzu, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zostanie otwart w piątek (28 maja) setny "Orlik" w województwie kujawsko-pomorskim.
Orlik w Grudziądzu będzie także pierwszym w Polsce, który zostanie oddany do użytku w ramach trzeciej edycji (2010) programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. W uroczystym otwarciu kompleksu wezmą udział minister sportu i turystyki Adam Giersz oraz marszałek województwa Piotra Całbecki.

- „Orliki” to ważna część naszego programu rozbudowy bazy sportowej w województwie, na którego realizację przeznaczyliśmy w tym roku rekordową kwotę 70 milionów złotych. Konsekwentnie przekazujemy wsparcie wszystkim samorządom, które chcą wybudować u siebie takie obiekty. Te ogólnodostępne, nowoczesne boiska cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do tej pory w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w całej Polsce oddano do użytku 1236 obiektów sportowych. W ciągu dwóch lat w Kujawsko-Pomorskiem zbudowano 99 „Orlików”. W tym roku realizowana jest trzecia edycja, w ramach której w regionie powstanie kolejnych 47 kompleksów boisk. Na ich budowę samorząd województwa przeznaczył 15,6 miliona złotych.

Do końca roku na Kujawach i Pomorzu będzie działać 146 „Orlików”. Budowę każdego z nich samorząd województwa wsparł kwotą 333 tysięcy złotych. W trakcie trzech lat realizacji programu przeznaczono już na ten cel 48.6 miliona  złotych.

Kujawsko-pomorskie jest w ścisłej czołówce województw uczestniczących w tym programie. Swojego „Orlika” ma już 69 procent gmin na Kujawach i Pomorzu, co daje województwu trzecie miejsce w Polsce. Województwo wyprzedzają tylko zachodniopomorskie i wielkopolskie.  Pod względem liczby wybudowanych „Orlików” Kujawy i Pomorze są szóstym miejscu w kraju. Najwięcej, bo 139 takich boisk powstało Wielkopolsce, 115 działa na Mazowszu, 104 na Dolnym Śląsku, a po 103 „Orliki” mają Pomorskie i Zachodniopomorskie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.