PARTNER PORTALU
  • BGK

Siedem firm chce zbudować nowy basen rybacki w Ustce

  • PAP    19 maja 2014 - 16:14

Siedem firm chce zbudować w porcie Ustka (Pomorskie) nowy basen rybacki dla 30 jednostek. Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja 2015 r. Na jej realizację miasto dostało 16 mln zł unijnej dotacji z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013.
Naczelnik wydziału inwestycji, infrastruktury komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Ustce Marek Kurowski powiedział PAP, że budowa nowego basenu dla rybackich jednostek była koniecznością, bo w porcie brakuje już dla nich miejsca. "Kiedy zawijają do nas jachty, rybacy cumują po trzy kutry burta w burtę" - wyjaśnił.

Ustka jest jednym z największych portów rybackich na polskim wybrzeżu. Jak podaje zarząd portu, na stałe cumuje tu 76 kutrów.

Nowy basen rybacki powstanie po zachodniej stronie rzeki Słupia, wzdłuż której zbudowano ustecki port. Akwen zajmie powierzchnię ponad 5 tys. m kw. Będą do niego mogły wpływać jednostki o zanurzeniu do 4 m i długości od 10 do 17 m.

Firmy, które zakwalifikowały się do finałowej części przetargu na budowę basenu rybackiego, chcą za wykonanie inwestycji od 12,6 mln zł do 18,7 mln zł. Wykonawca robót, jak powiedział PAP Kurowski, ma być wyłoniony jeszcze w maju, aby w czerwcu mógł wejść na plac budowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.