PARTNER PORTALU
  • BGK

Siedem województw ze wsparciem z MIB na poprawę bezpieczeństwa na drogach

  • PAP/JS    2 czerwca 2017 - 15:41
Siedem województw ze wsparciem z MIB na poprawę bezpieczeństwa na drogach
Inwestycje zostaną zrealizowane w województwie dolnośląskim, mazowieckim, lubuskim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. (fot.fotolia)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło przeznaczenie ponad 61 mln zł na 16 inwestycji poprawiających stan sieci dróg krajowych. Projekty będą realizowane w siedmiu województwach - poinformował resort infrastruktury w komunikacie.
Inwestycje zostaną zrealizowane w województwie dolnośląskim, mazowieckim, lubuskim, opolskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

W województwie dolnośląskim rozbudowana zostanie m.in. droga krajowa nr 36 na odcinku Prochowice - Gogołowice. W województwie mazowieckim poprawione zostanie m.in. bezpieczeństwo na drodze krajowej 61 w miejscowości Dzierżenin.

W województwie lubuskim zaplanowano poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego drodze krajowej 12 w miejscowości Trzebiel. Z kolei w województwie opolskim zbudowany zostanie m.in. przepust drogowy w ciągu drogi krajowej nr 46 w miejscowości Wójcice. Województwo śląskie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze nr 81 w miejscowości Bąków.

W województwie warmińsko-mazurskim poprawione zostanie m.in. bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze nr 16 w miejscowości Tyrowo. Z kolei województwo wielkopolskie poprawi m.in. bezpieczeństwo ruchu na drodze nr 25 w miejscowości Mikorzyn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.