PARTNER PORTALU
  • BGK

Siedmiu chętnych na warszawskie bulwary

  • GK    10 sierpnia 2012 - 11:44
Siedmiu chętnych na warszawskie bulwary

Otwarte zostały oferty na I etap przebudowy lewego brzegu Wisły. Wartość złożonych ofert waha się od 123 mln zł do 176 mln zł. W przetargu uczestniczy obecnie siedem podmiotów.
Po przeanalizowaniu złożonych ofert komisja przetargowa wybierze najkorzystniejszą z punktu widzenia miasta.

Jak informuje stołeczny ratusz, na bulwarach powstanie deptak wzdłuż Wisły, usytuowany na lewobrzeżnym bulwarze od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tu cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe.

Dostarczone zostaną elektryczność, woda i odprowadzanie ścieków, co ułatwi tym jednostkom funkcjonowanie. Pojawi się też pływająca przystań, a przy ul. Grodzkiej oraz ul. Boleść – przystanki tramwaju wodnego.

„Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły” na odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego jest częścią Projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sail) – etap1” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.