• PARTNERZY PORTALU

Siedziba wrocławskich orkiestr bez wykonawcy

Firma Mostostal Warszawa wypowiedziała umowę na budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Siedziba wrocławskich orkiestr bez wykonawcy

Budowę obiektu dokończy firma, która zostanie wybrana w nowym przetargu. Już wiadomo, że zakończenie prac bardzo się opóźni. W wydanym w piątek przed północą komunikacie firma zaznaczyła, że bezpośrednią przyczyną odstąpienia od kontraktu było „uporczywe odmawianie przez zamawiającego dokonywania czynności, bez których konsorcjum nie miało możliwości realizowania swoich zobowiązań zgodnie z kontraktem”.

„Zaliczyć do nich należy przede wszystkim dostarczenie dokumentacji projektowej umożliwiającej prawidłową i terminową realizację inwestycji oraz zapłatę umówionego wynagrodzenia” – napisano w komunikacie.

Mostostal zwrócił także uwagę, że inicjatywy podejmowane przez firmę, które miały na celu uzdrowienie sytuacji na budowie „poprzez występowanie z propozycjami organizacyjnymi mającymi na celu usprawnienie procesu poprawiania, zatwierdzania i wdrażania niezbędnych zmian projektowych do wykonawstwa (a nawet gotowością przejęcia na siebie przez konsorcjum części obowiązków zamawiającego) nie spotkały się z pozytywnym odzewem zamawiającego”.

Zaskoczenia z decyzji Mostostalu nie krył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który podczas sobotniej konferencji prasowej przyznał, że jeszcze kilka dni temu firma zapewniła, że „jesteśmy partnerami w kontakcie, co więcej uzyskaliśmy zapewnienie, że wiemy wzajemnie, jak usprawnić pewne procedury na placu budowy”.

„W piątek otrzymaliśmy pismo, w którym Mostostal zawiadamia o odstąpieniu od realizacji kontraktu, a później w rozmowie telefonicznej prezes firmy potwierdził, że konsorcjum nie ma woli kontynuowania budowy. Według naszej interpretacji to odstąpienie nie jest skuteczne prawnie, ale mamy pewne oświadczenie woli powtórzone przez prezesa Mostostalu i w związku z tym zdecydowaliśmy się na rozwiązanie umowy” – tłumaczył prezydent.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE