Siedziba wrocławskich orkiestr bez wykonawcy

Firma Mostostal Warszawa wypowiedziała umowę na budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Siedziba wrocławskich orkiestr bez wykonawcy

Budowę obiektu dokończy firma, która zostanie wybrana w nowym przetargu. Już wiadomo, że zakończenie prac bardzo się opóźni. W wydanym w piątek przed północą komunikacie firma zaznaczyła, że bezpośrednią przyczyną odstąpienia od kontraktu było „uporczywe odmawianie przez zamawiającego dokonywania czynności, bez których konsorcjum nie miało możliwości realizowania swoich zobowiązań zgodnie z kontraktem”.

„Zaliczyć do nich należy przede wszystkim dostarczenie dokumentacji projektowej umożliwiającej prawidłową i terminową realizację inwestycji oraz zapłatę umówionego wynagrodzenia” – napisano w komunikacie.

Mostostal zwrócił także uwagę, że inicjatywy podejmowane przez firmę, które miały na celu uzdrowienie sytuacji na budowie „poprzez występowanie z propozycjami organizacyjnymi mającymi na celu usprawnienie procesu poprawiania, zatwierdzania i wdrażania niezbędnych zmian projektowych do wykonawstwa (a nawet gotowością przejęcia na siebie przez konsorcjum części obowiązków zamawiającego) nie spotkały się z pozytywnym odzewem zamawiającego”.

Zaskoczenia z decyzji Mostostalu nie krył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który podczas sobotniej konferencji prasowej przyznał, że jeszcze kilka dni temu firma zapewniła, że „jesteśmy partnerami w kontakcie, co więcej uzyskaliśmy zapewnienie, że wiemy wzajemnie, jak usprawnić pewne procedury na placu budowy”.

„W piątek otrzymaliśmy pismo, w którym Mostostal zawiadamia o odstąpieniu od realizacji kontraktu, a później w rozmowie telefonicznej prezes firmy potwierdził, że konsorcjum nie ma woli kontynuowania budowy. Według naszej interpretacji to odstąpienie nie jest skuteczne prawnie, ale mamy pewne oświadczenie woli powtórzone przez prezesa Mostostalu i w związku z tym zdecydowaliśmy się na rozwiązanie umowy” – tłumaczył prezydent.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE