PARTNER PORTALU
  • BGK

Skanska wchodzi na budowę Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu

  • RAF    9 września 2009 - 15:13

Spółka budowlana Skanska wybuduje Regionalne Centrum Sportu przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 23,5 mln zł. Prace rozpoczną się już w tym miesiącu i potrwają 19 miesięcy. Inwestorem projektu jest Urząd Miasta w Kołobrzegu.
 W ramach projektu Skanska wybuduje stadion piłkarski z boiskiem o naturalnej nawierzchni. Zostanie on wyposażony w dwie kryte trybuny dla ponad 3 tysięcy widzów. W obiekcie znajdą miejsce pomieszczenia dla lokalnego klubu sportowego "Kotwica". Inwestycja obejmie także realizację budynków kas, boiska treningowego, skateparku oraz ścianki do wspinaczki skałkowej.

- W otoczeniu stadionu przebudujemy infrastrukturę drogową – mówi Jan Matysiak, menedżer projektu Skanska. - Ulicę Śliwińskiego przekształcimy w pasaż pieszy. Przed wejściem na stadion wybudujemy rozległy plac, który będzie dogodnym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez plenerowych. Wybudujemy także parking dla samochodów i autokarów - dodaje Matysiak. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.