PARTNER PORTALU
  • BGK

Skanska zbuduje S8 od Oleśnicy do Sycowa

  • RAF    6 listopada 2009 - 08:03

To Skanska zabierze się za budowę drogi S8 na odcinku od Oleśnicy do Sycowa. Wartość kontraktu wynosi 468,6 mln zł brutto. Inwestycja ma zakończyć się w maju 2012 r.
18 wiaduktów, w tym 5 w ciągu drogi ekspresowej S-8, a 13 nad nią. Na całym odcinku 12 przepustów
stalowych dla zwierząt. Kontrakt obejmie takze budowę i przebudowę uzbrojenia terenu oraz systemu odwodnienia: rowów, kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjno-infiltracyjnych i urządzeń podczyszczających.

Dolnośląski odcinek S8 realizowany jest w systemie Projektuj i Buduj. Skanska wybuduje odcinek od węzła Cieśle w okolicy Oleśnicy do węzła Syców Wschód oraz opracuje projekty wykonawcze dla wszystkich robót. System ten znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

- Naszym zadaniem będzie budowa ponad 25 km drogi ekspresowej S-8 na odcinku od węzła „Cieśle” w okolicy Oleśnicy do węzła „Syców Wschód” oraz opracowanie projektów wykonawczych dla wszystkich robót - mówi Bogdan Rytwiński, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo - Mostowego Skanska we Wrocławiu. - Zbudujemy 19,5 - kilometrowy odcinek drogi po nowym śladzie i dobudujemy drugą jezdnię obwodnicy Sycowa.

Inwestycja ma zakończyć się w maju 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.