Skanska zbuduje S8 od Oleśnicy do Sycowa

To Skanska zabierze się za budowę drogi S8 na odcinku od Oleśnicy do Sycowa. Wartość kontraktu wynosi 468,6 mln zł brutto. Inwestycja ma zakończyć się w maju 2012 r.

18 wiaduktów, w tym 5 w ciągu drogi ekspresowej S-8, a 13 nad nią. Na całym odcinku 12 przepustów
stalowych dla zwierząt. Kontrakt obejmie takze budowę i przebudowę uzbrojenia terenu oraz systemu odwodnienia: rowów, kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjno-infiltracyjnych i urządzeń podczyszczających.

Dolnośląski odcinek S8 realizowany jest w systemie Projektuj i Buduj. Skanska wybuduje odcinek od węzła Cieśle w okolicy Oleśnicy do węzła Syców Wschód oraz opracuje projekty wykonawcze dla wszystkich robót. System ten znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

- Naszym zadaniem będzie budowa ponad 25 km drogi ekspresowej S-8 na odcinku od węzła „Cieśle” w okolicy Oleśnicy do węzła „Syców Wschód” oraz opracowanie projektów wykonawczych dla wszystkich robót - mówi Bogdan Rytwiński, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo - Mostowego Skanska we Wrocławiu. - Zbudujemy 19,5 - kilometrowy odcinek drogi po nowym śladzie i dobudujemy drugą jezdnię obwodnicy Sycowa.

Inwestycja ma zakończyć się w maju 2012 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE