PARTNER PORTALU
  • BGK

Skatepark nieoficjalnie już otwarty

  • przeclaw24.pl    23 marca 2012 - 13:25
Skatepark nieoficjalnie już otwarty

Dobra wiadomość dla jeżdżących na deskorolkach. Od wczoraj można już jeździć w przecławskim skateparku zlokalizowanym „na wyspie”.
Właśnie zakończyła się budowa obiektu, który miejmy nadzieję, oderwie nasze dzieci od komputerów i pozwoli aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas. Uroczyste otwarcie zaplanowano w przyszłym miesiącu

Do tej pory skaterzy jeździli po drogach, chodnikach lub pod biedronką i wszędzie byli przeganiani. Jazda ulicą czy chodnikiem na deskorolce stanowiła zagrożenie dla nich, przechodniów i przejeżdżających aut.

Powierzchnia jezdna obiektu to ponad 1000m2. Betonowa powierzchnia jest wyjątkowo gładka aby osoba poruszająca się na deskorolce nie odczuwa żadnych nierówności. Na terenie skateparku zbudowano najazdów, zeskoków i innych przeszkód, które urozmaicą młodzieży treningi. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie tu odpowiednie warunki do rozwijania swoich umiejętności.

Przecławski obiekt był wzorowany na stargardzkiej skateplazy i wyposażony w takie urządzenia jak: bold curb, bold rai, curb, manualpad, w/curbs, central plaza part, kinked curb, manualpad, flatrail, wallride.

Wykonawca skateparku była wyłoniona w gminnym przetargu firma M.P.G. z Łagiewnik która ma największe doświadczenie w kraju w budowie takich obiektów. Budowa skateparku odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich , Oś Lider, w oparciu o przyjęty przez zebranie wiejskie program : „Odnowa miejscowości Przecław”. Program w 85 proc. został sfinansowany ze środków zewnętrznych, tylko 15 proc. zapewniła gmina Kołbaskowo.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.