PARTNER PORTALU
  • BGK

Skatepark w Swarzędzu – wkrótce ruszy budowa

  • 24swarzedz.pl    21 października 2013 - 10:24
Skatepark w Swarzędzu – wkrótce ruszy budowa

W pobliżu pływalni Wodny Raj w Swarzędzu wkrótce rozpocznie się budowa skateparku.
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka Dombud z Gliwic, która zbuduje obiekt za niespełna 2 mln złotych. 33 proc. kosztów budowy pokryje dofinansowanie przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Skatepark jest przeznaczony dla młodych ludzi i musi spełniać oczekiwania użytkowników, dlatego na etapie tworzenia założeń i lokalizacji przyszłej inwestycji przeprowadzone zostały konsultacje z młodzieżą jeżdżącą na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX.

To użytkownicy wiedzą najlepiej jakiego typu przeszkody by chcieli i jaka dyscyplina u nich przeważa. Planowana inwestycja to jeden z najnowocześniejszych projektów skateparków w Polsce - tzw. skatepark plaza, który polega na umiejętnym połączeniu rozwiązania parkowego o charakterze wypoczynkowym z rozmaitymi urządzeniami do uprawiania sportu wyczynowego uzupełnionymi zielenią.

Skatepark, zlokalizowany przy ul. Kosynierów w Swarzędzu będzie obiektem w kształcie żelbetowej niecki o pow. 1704,58 m2 z elementami małej architektury - ławki, stojaki na rowery, kosze.

Obiekt o długości 58 m i szerokości prawie 42 m. będzie ogólnodostępny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, co niewątpliwie wpłynie na styl jazdy.

Skatepark zostanie wykonany z wysokiej klasy betonu, który jest formowany na miejscu budowy. Pozwala to tworzyć różne kształty urządzeń, dzięki czemu osoby jeżdżące będą miały większą przyjemność z jazdy przy wykonywaniu różnych tricków.

Elementami skateparku będą: schody z poręczą, manual box, grand-murek, grind box, quarter pipe, mini bank, fala z fun box piramidą, bowl, double set, gap i wulkan. Przeszkody zaprojektowano w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających skaterów.

Teren skateparku zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, zasilanie i oświetlenie oraz będzie ogrodzony.Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą skatepark będzie gotowy do końca czerwca 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.