PARTNER PORTALU
  • BGK

SKB S.A. z Warszawy zmodernizuje dworzec w Żaganiu

  • PAP/PSZ    22 listopada 2017 - 16:41
SKB S.A. z Warszawy zmodernizuje dworzec w Żaganiu
Wizualizacja wyremontowanego dworca kolejowego w Żaganiu. Fot. mat. pras. PKP

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą modernizacji dworca kolejowego w Żaganiu. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł netto. Planowany termin jej zakończenia to pierwszy kwartał 2019 roku – poinformował w środę Wydział Prasowy PKP S.A.
Spółka przekazała, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz z budżetu państwa. Jej wykonawcą została firma SKB S.A. z Warszawy.

Dworzec w Żaganiu zostanie poddany gruntownej przebudowie. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa - zapowiadają PKP.

Przed budynkiem pojawią się miejsca postojowe dla samochodów i stojaki rowerowe, a sam dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym niepełnosprawnych.

W budynku pojawi się m.in. biuro obsługi klienta, posterunek SOK, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia publiczne na potrzeby gminy, w tym sala wystawiennicza czy posterunek Straży Miejskiej.

Ze względu na zabytkowy charakter obiektu prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem.

Modernizacja dworca w Żaganiu jest jednym z elementów Programu Inwestycji Dworcowych, największego programu modernizacji dworców w historii polskich kolei - napisano w komunikacie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.