PARTNER PORTALU
  • BGK

Skończą obwodnicę Kielc z opóźnieniem

  • PAP    25 kwietnia 2013 - 16:39
Skończą obwodnicę Kielc z opóźnieniem

Obwodnica Kielc w ciągu drogi krajowej S7 może być oddana z ponad siedmiotygodniowym opóźnieniem. Wykonawca inwestycji Mostostal Warszawa S.A. złożył do GDDKiA oficjalny wniosek o przedłużenie zakończenia realizacji budowy.
"Skierowaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w Kielcach wniosek o przedłużenie terminu realizacji Obwodnicy Kielc do 11 lipca br." - poinformowała w czwartek rzeczniczka Mostostalu Warszawa Karolina Myszkiewicz.

Aktualnie dla wykonawcy wiążącym terminem jest 18 maja b.r. "Potwierdzam, że taki wniosek został do nas przesłany, aktualnie jest w trakcie rozpatrywania" - powiedziała Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału GDDKiA.

Jak wyjaśniła Myszkiewicz, głównym powodem opóźnienia była długa zima, która uniemożliwiła przeprowadzenie szeregu prac. Już na początku kwietnia wykonawca sygnalizował możliwość przesłania wniosku w tej sprawie.

Przebudowa obwodnicy Kielc to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego, realizowana przez GDDKiA przy udziale środków z Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji sięga 837 mln zł.

Powstaje ona w ciągu drogi krajowej nr 7 łączącej Trójmiasto z przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Inwestycja obejmuje budowę 22,7 km trasy ekspresowej, przebudowę węzłów komunikacyjnych w Jaworzni, Chęcinach i Kostomłotach oraz zjazdów z S7 na krajową drogę nr 74. W jej ramach powstało 18 wiaduktów, dziewięć mostów, cztery przejścia dla pieszych i trzy przejścia dla dużych zwierząt nad drogą ekspresową. Na początku kwietnia, wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona szacowało, że do tej pory wykonano 85 proc. prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.