PARTNER PORTALU
  • BGK

Skończyli modernizację krajowej czwórki

  • PAP    3 sierpnia 2011 - 18:03
Skończyli modernizację krajowej czwórki

Niemal 600 mln zł kosztowała przebudowa ponad 54-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 4 między Machową a Łańcutem na Podkarpaciu. Inwestycja trwała ponad dwa lata i w znacznej części była współfinansowana ze środków unijnych.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, była to dotychczas największa modernizacja drogi krajowej na Podkarpaciu.

"Trwające ponad dwa lata roboty na całym ponad 54-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 4 niewątpliwie utrudniały kierowcom płynny przejazd. Za to teraz trasa jest nie tylko bezpieczniejsza, ale spełnia również unijne wymogi, jakim muszą odpowiadać szlaki komunikacyjne o charakterze ponadregionalnym i międzynarodowym" - dodała.

Podkreśliła, że głównym celem przebudowy było m.in. wzmocnienie nawierzchni drogi, stworzenie dodatkowych pasów ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

"W sumie na całym odcinku zmodernizowanych zostało 10 mostów i wiaduktów, 78 przepustów, wybudowano ponad 30 km chodników i 17 km ekranów akustycznych" - zaznaczyła Rarus.

Wartość całej inwestycji wraz z opracowania dokumentacji, wykupem gruntów i etapem realizacji, to blisko 600 mln zł. Z tej kwoty prawie 534 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.