PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk inwestuje w bazę sportową. Skorzystają 43 gminy

  • PAP    13 kwietnia 2015 - 18:24
Śląsk inwestuje w bazę sportową. Skorzystają 43 gminy

Dofinansowanie inwestycji pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ich podziału pomiędzy poszczególne województwa dokonuje ministerstwo (fot. flickr.com/drabikpany)

Śląski sejmik uchwalił program rozwoju bazy sportowej dla województwa na 2015 r. Przewiduje on budowę lub modernizację 50 obiektów na terenie 43 gmin, w tym m.in. boisk szkolnych, sal gimnastycznych oraz kontynuację 8 innych inwestycji z lat poprzednich.
Program rozwoju bazy sportowej przygotowywany jest co roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego celem jest rozwój infrastruktury sportowej w gminach całego kraju. Dofinansowanie inwestycji pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ich podziału pomiędzy poszczególne województwa dokonuje ministerstwo. W tym roku limit środków na realizacje inwestycji w woj. śląskim wynosi ponad 17,6 mln zł. W tej kwocie uwzględniono ok. 1,3 mln zł na inwestycje kontynuowane, ujęte w programie w latach poprzednich a ok. 16,3 mln zł przypada na nowe inwestycje.

W poniedziałek (13 kwietnia) radni przyjęli program rozwoju bazy sportowej z uwzględnieniem dofinansowania z resortu sportu. "Priorytetem jest budowa, modernizacja bądź remont obiektów przyszkolnych, głównie takich jak boiska, obiekty lekkoatletyczne, czy korty tenisowe" - poinformował PAP Paweł Rassek z wydziału edukacji, nauki i sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Zgłoszenia inwestycji samorządy mogły składać do 20 stycznia. Rassek dodał, że wpłynęły 64 wnioski z 43 gmin. Ostatecznie po weryfikacji wybrano 50 projektów, których realizacji się rozpocznie.

Większość zgłoszeń dotyczy budowy nowych obiektów (ok. 30), w tym m.in. boisk wielofunkcyjnych, boisk do gry w piłkę ręczną, ścieżek zdrowia, sal gimnastycznych, hal sportowych, siłowni plenerowych, stanowisk do pchnięcia kulą, skoków w dal. Zrealizowane zostaną również projekty związane z budową skateparków m.in. w Chorzowie i Radlinie. Wśród nich znalazła się również trasa do jeżdżenia na rolkach w gminie Ożarowice.

Oprócz 50 nowych inwestycji, program obejmuje również kontynuację ośmiu zadań z lat ubiegłych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-04-14 22:38:41

    Nie bądźcie śmieszni. Sport to nie zdrowie, Tylko ze zdrowiem Kłopotów mrowie.