PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląski przekroczył półmetek

  • AP    4 stycznia 2011 - 11:23
Śląski przekroczył półmetek

Zaawansowanie robót Generalnego Wykonawcy ocenić można na ok. 52% - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Jeden z najnowocześniejszych i największych dźwigów w Europie „CC 2800" rozpoczął pracę przy montażu konstrukcji elementów ringu i zadaszenia dachu modernizowanego Stadionu Śląskiego. W pierwszej fazie działań dźwig pracuje w konfiguracji SWSL, czyli z 48-metrową wieżą i 48-metrowym wysięgnikiem wychylnym. Zamontowano już trzy elementy ringu górnego na słupach stalowych od strony trybuny wschodniej.

Wmontowywane są kolejne konstrukcje wsporcze potrzebne do prowadzenia montażu słupów konstrukcji dachowej i ringu górnego wokół całej korony stadionu. Zakończono już montaż wszystkich czterdziestu elementów ringu dolnego.

Na ukończeniu jest montaż prefabrykatów i elementów schodkowych trybuny zachodniej. Trwa budowa promenady przy tej trybunie. Zakończono betonowanie płyty na poziomie 12,43 m i stropu na poziomie 18,65m. Rozpoczęto przygotowywanie podłoża pod zewnętrzną część promenady.

Produkowane w Austrii płyty poliwęglanowe „Lexan" sukcesywnie przywożone są na teren budowy - dostarczono już ok. 12 500 m2 płyt.

Cały czas trwają również prace wykończeniowe wewnątrz stadionu oraz przy wszystkich instalacjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.