PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląski przekroczył półmetek

  • AP    4 stycznia 2011 - 11:23
Śląski przekroczył półmetek

Zaawansowanie robót Generalnego Wykonawcy ocenić można na ok. 52% - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Jeden z najnowocześniejszych i największych dźwigów w Europie „CC 2800" rozpoczął pracę przy montażu konstrukcji elementów ringu i zadaszenia dachu modernizowanego Stadionu Śląskiego. W pierwszej fazie działań dźwig pracuje w konfiguracji SWSL, czyli z 48-metrową wieżą i 48-metrowym wysięgnikiem wychylnym. Zamontowano już trzy elementy ringu górnego na słupach stalowych od strony trybuny wschodniej.

Wmontowywane są kolejne konstrukcje wsporcze potrzebne do prowadzenia montażu słupów konstrukcji dachowej i ringu górnego wokół całej korony stadionu. Zakończono już montaż wszystkich czterdziestu elementów ringu dolnego.

Na ukończeniu jest montaż prefabrykatów i elementów schodkowych trybuny zachodniej. Trwa budowa promenady przy tej trybunie. Zakończono betonowanie płyty na poziomie 12,43 m i stropu na poziomie 18,65m. Rozpoczęto przygotowywanie podłoża pod zewnętrzną część promenady.

Produkowane w Austrii płyty poliwęglanowe „Lexan" sukcesywnie przywożone są na teren budowy - dostarczono już ok. 12 500 m2 płyt.

Cały czas trwają również prace wykończeniowe wewnątrz stadionu oraz przy wszystkich instalacjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.