PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: dofinansowanie inwestycji na drogach w gminach i powiatach

  • MIW    1 grudnia 2017 - 22:22
Śląskie: dofinansowanie inwestycji na drogach w gminach i powiatach
51 inwestycji drogowych zgłosiły gminy, 34 zaś powiaty (fot. twitter.com / Urząd Marszałkowski w Katowicach)

Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
Na liście znalazło się 85 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania z budżetu państwa wynosi ponad 123 mln zł. Wśród nich znalazło się 51 zadań zgłoszonych przez gminy (wartość dofinansowania wyniesie w sumie 59 mln zł) i 34 zgłoszone przez powiaty (wartość dofinansowania wyniesie w sumie 64 mln zł). Pełną listę zadań publikujemy w dziale „multimedia”.

Jak podaje urząd wojewódzki w Katowicach, wnioskodawcy, którzy wnieśli zastrzeżenia do wyników oceny merytorycznej wniosków uzyskali o tym indywidualną informację wraz z uzasadnieniem.

Lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania zostanie ogłoszona do 31 grudnia. Wiadomo, że na pewno nie dla wszystkich znajdujących się na liście rankingowej samorządów wystarczy pieniędzy. Rocznie w ramach Programu śląskie samorządy mają otrzymywać do podziału ok. 60 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.