PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie drogi w budowie kosztują 7 mld zł

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    27 czerwca 2011 - 08:22
Śląskie drogi w budowie kosztują 7 mld zł

W woj. śląskim powstają drogi za prawie 7 mld zł. Dwie inwestycje mają być gotowe w tym roku, cztery w przyszłym.
Cztery odcinki autostrady A1 o długości prawie 65 km, do tego 12 km obwodnicy Bielska-Białej i ponad 15 km drogi ekspresowej S-69 z Bielska-Białej do Żywca – to najważniejsze inwestycje drogowe nadzorowane przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w woj. śląskim – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

16,1 km autostrady A-1 z Pyrzowic do Piekar pochłonie 1,8 mld zł. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do ruchu planowane jest na wiosnę 2012 r.

20,1 km autostrady A-1 z Piekar Śląskich do Maciejowa miało być gotowe w grudniu tego roku, ale ze względu na zeszłoroczną powódź termin został przesunięty na wiosnę 2012 r. Wartość robót wynosi 1,2 mld zł.

Wart 1,1 mld zł 6-kilometrowy odcinek autostrady A-1 z Maciejowa do Sośnicy będzie pełnić rolę obwodnicy Gliwic. Zakończenie prac planowane jest na sierpień tego roku, a oddanie do ruchu po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji, w tym pozwolenia na użytkowanie.

Zakończenie budowy i oddanie do użytku 18 km autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek planowane jest na wiosnę 2012 r.

Licząca 11,9 km północno-wschodniej obwodnicy Bielska-Białej pochłonie 1,2 mld zł Oddanie do ruchu planowane jest na październik tego roku.

Wart 788 mln zł ponad 15-kilometrowy odcinek drogi S-69 od Bielska-Białej do Żywca będzie gotowy po koniec przyszłego roku – informuje „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.