PARTNER PORTALU
  • BGK

Śledztwo ws. inwestycji na poznańskim lotnisku

  • PAP    9 lipca 2010 - 16:29
Śledztwo ws. inwestycji na poznańskim lotnisku

Funkcjonariusze ABW zabezpieczyli dokumentację dotyczącą budowy strażnicy na poznańskim lotnisku Ławica. - Śledztwo jest w sprawie, nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów - poinformowała w piątek Wioleta Rybicka z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
- Jest to wstępna faza śledztwa, dla której musieliśmy zabezpieczyć dokumentację. Teraz dokumenty te będą analizowane - powiedziała zastępczyni naczelnika wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą w PO w Poznaniu.

Jak poinformowała rzeczniczka spółki Port Lotniczy Poznań-Ławica Anna Surma, badana przez prokuraturę inwestycja była wcześniej kontrolowana przez zarząd firmy, kolejną kontrolę zleciła rada nadzorcza, z urzędu badał ją też wydział kontroli urzędu wojewódzkiego w Poznaniu.

- Żadne z tych postępowań nie stwierdziło nieprawidłowości wykorzystania przyznanej dotacji. Zarząd firmy prowadząc poważne inwestycje, zarówno wcześniejsze, jak i obecne, przygotowujące Port do Euro 2012, dochowuje wszelkiej staranności przy planowaniu wykorzystania środków publicznych - głosi komunikat prasowy spółki.

Nową poznańską strażnicę, której budowa kosztowała 18 mln zł, oddano do użytku w maju 2009 roku. Wówczas informowano, że strażnica spełnia wszelkie normy uregulowane przepisami krajowymi, jak również międzynarodowymi.

Powierzchnia budynku wynosi ok. 2600 m kwadratowych. Mieści m.in. garaż wozów ratowniczo-gaśniczych, magazyny sprzętu strażackiego, zaplecze medyczne, szatnie i pomieszczenia socjalne oraz gabinety: zabiegowy i lekarski. Na drugim piętrze jest m.in. punkt obserwacyjny, sala szkoleniowa przeznaczona również dla sztabu kryzysowego, pomieszczenie dyżurnych operacyjnych portu, pokój negocjatora, magazyny oraz biura.

Inwestycja częściowo została sfinansowana ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa, objętych kontraktem wojewódzkim zawartym z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Budowa nowej strażnicy była częścią planów inwestycyjnych lotniska; uwzględnia też potrzeby związane z obsługą ruchu podczas rozgrywek Euro 2012.

Informację o zabezpieczeniu przez ABW dokumentacji dot. budowy strażnicy na poznańskim lotnisku podały radio TOK FM i "Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.