PARTNER PORTALU
  • BGK

Słodka inwestycja

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    17 stycznia 2011 - 11:03
Słodka inwestycja

80 mln zł - to kwota, za jaką spółka Colian Centrum Logistyczne zbuduje w podkaliskim Opatówku fabrykę słodyczy. Dzięki nowej inwestycji pracę znajdzie co najmniej 250 osób. Inwestycja ma być gotowa do 15 stycznia 2014 roku.
Przedsięwzięcie powstanie w ramach podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na powierzchni 8 hektarów. Jak wynika z rozstrzygnięcia przetargu, przedsięwzięcie obejmie "zorganizowanie zakładu produkcyjnego wyrobów cukierniczych polegającego na przetwórstwie surowców, takich jak miazga kakaowa, cukier, tłuszcz i syropy". Drugim segmentem działalności będzie magazynowanie i transport wyrobów - czytamy w Głosie Wielkopolskim.

Podpisanie umowy ma nastąpić 14 lutego. Co więcej, obok wytwórni słodyczy powstaną także nowoczesne laboratoria, a magazyny mają liczyć łącznie około 25 tysięcy metrów kwadratowych.

Aktualnie holding zatrudnia około 2 tysięcy osób. A całość kontroluje Jan Kolański razem z żoną. W ubiegłym roku w rankingu 100 najbogatszych Polaków Kolański zajął 45 miejsce. Jego majątek był wyceniany na kwotę około 475 milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wariat, 2011-01-17 11:31:34

    Czy ktoś dokładnie wie w którym miejscu i kiedy powstanie ta inwestycja?Może znajdę tam pracę...