PARTNER PORTALU
  • BGK

Słoneczna galeria już otwarta

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 17:50

Największe na południowym Mazowszu centrum handlowo-rekreacyjne - Galerię Słoneczną otworzono w środę w Radomiu. Jest ona częścią wybudowanego w środku miasta przez firmę AIG/Lincoln Polska wielofunkcyjnego Centrum Słonecznego.
Największa galeria handlowa w Radomiu zajmuje powierzchnię 42 tys. metrów kw. Na trzech kondygnacjach umieszczono 150 sklepów oraz wiele lokali usługowych i gastronomicznych. Jest tutaj także multikino z sześcioma salami projekcyjnymi, w każdej cyfrowy projektor zapewnia najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Klientom galerii zapewniono 1220 miejsc parkingowych.

Galeria Słoneczna jest częścią wielofunkcyjnego "Centrum Słonecznego"; łączy ono funkcje handlową, rozrywkową, usługową, rekreacyjną oraz mieszkaniową. Koszt jego budowy wyniósł około 120 mln euro. W kompleksie znalazło zatrudnienie około tysiąca osób.

Obok galerii działa aquapark z m.in. dwoma basenami: rekreacyjnym i sportowym, kompleksem saun oraz klubem fitness. W pobliżu znajduje się amfiteatr, sezonowe lodowisko, place zabaw dla dzieci oraz tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi oraz spacerowymi. W ramach Osiedla Słonecznego wybudowano trzy bloki mieszkalne.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Olka W., 2011-04-06 19:14:18

    Lubimy sklepy i kochamy słońce - więc pomysł trafiony! Miło popatrzeć na ludzi ogarniętych szaleństwem zakupów, wolności od problemów lub też rozkoszujących się przyjemnościami "słonecznymi"!!