PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowacka firma odmieni Śląskie Wesołe Miasteczko

  • PAP    16 marca 2015 - 19:08
Słowacka firma odmieni Śląskie Wesołe Miasteczko
fot. Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Dobiegają końca negocjacje ze słowacką firmą Tatry Mountain Resorts a.s., właścicielem m.in. aquaparku Tatralandia, która ma zainwestować ok. 117 mln zł w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie.
Informację o prowadzonych rozmowach ze słowacką firmą Tatry Mountain Resorts oraz planach związanych z inwestycjami w Śląskim Wesołym Miasteczku - najstarszym polskim lunaparku, Godlewski przedstawił w poniedziałek (16 marca) na sesji sejmiku woj. śląskiego w Katowicach.

Godlewski tłumaczył, że poszukiwania inwestora trwały od 2013 roku, a obecnie finalizowany jest "proces współpracy z partnerem". "Musimy dokończyć negocjacje poszczególnych zapisów umów. Pracujemy nad kilkoma załącznikami do umów, bo cała transakcja, cały opis współpracy to będzie aż pięć umów i kilkanaście załączników. Jak wszystkie dokumenty będą gotowe, to potrzebne będą zgody zarówno właściciela naszego słowackiego partnera jak i (...) zarządu województwa śląskiego, właściciela Parku Śląskiego" - powiedział dziennikarzom Godlewski.

Prezes parku poinformował, że po podpisaniu dokumentów zostanie uruchomiona spółka celowa, do której w pierwszej kolejności "partner słowacki będzie musiał wnieść 27 mln zł na rachunek bankowy spółki, w zamian za co obejmie 75 proc. udziałów w spółce". "Następnie my wnosimy urządzenia, przynajmniej część stanowiących Śląskie Wesołe Miasteczko" - dodał Godlewski. Zaznaczył, że niektóre z tych urządzeń, które są stale związane z gruntem "będą tylko przedmiotem dzierżawy".

Wskazał, że "oczekiwaniem inwestora" jest aby "transakcja została sfinalizowana" do 30 marca. "Dla nas ważniejsze jest, żeby ta transakcja zabezpieczała wszystkie interesy podmiotu publicznego. Może się więc zdarzyć, że dojdzie do tego nieco później niż 30 marca" - powiedział Godlewski.

Słowacka firma Tatry Mountain Resorts, jak przekazano na sesji, została wybrana "w trybie prawa zamówień publicznych". "To była procedura w pełni otwarta - z publikacją nie tylko w Biuletynie Informacji Publicznej, ale i również w publikatorze Komisji Europejskiej" - powiedział Godlewski. Dodał, że "procedurą pozyskiwania inwestora zajmowała się firma doradcza PwC".

Godlewski poinformował, że zgodnie z założeniami Śląskie Wesołe Miasteczko będzie podzielone na trzy obszary: strefę rozrywki ekstremalnej, strefę atrakcji rodzinnej oraz strefę dla najmłodszych.

Wojciech Majeran z biura prasowego Tatry Mountain Resorts poinformował, że o szczegółach planowanych atrakcji będzie można rozmawiać po zakończeniu rozmów. "Skala naszego zainteresowania (Śląskim Wesołem Miasteczkiem) jest widoczna od kilkunastu miesięcy, od kiedy te rozmowy się toczą, są przygotowywane plany. Zakres tego zainteresowania potwierdza fakt, że już w tej chwili, w spółce akcyjnej, bo trzeba podkreślić, że Tatry Mountain Resorts jest spółką akcyjną, przygotowane są środki finansowe i są to niebagatelne środki (...) - 30 mln euro, które mogą zostać zainwestowane w ciągu najbliższych dwóch lat" - powiedział Majeran.

Majeran dodał, że "są zarezerwowani specjaliści z Holandii, którzy przygotowywali rozwiązania do wesołych miasteczek w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, we Włoszech" i jest "kilka niekonwencjonalnych rozwiązań, które można zastosować, zachowując klimat i specyfikę Śląskiego Wesołego Miasteczka". "Tutaj nie ma co dokonywać rewolucji, trzeba po prostu wprowadzić Śląskie Wesołe Miasteczko w XXI wiek" - powiedział Majeran.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.