PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowacy stworzą ośrodek narciarski w Szczyrku?

  • Przegląd Mediów/Beskidzka24.pl    14 stycznia 2014 - 09:40
Słowacy stworzą ośrodek narciarski w Szczyrku?

Firma Tatry Mountain Resorts (TMR) chciałaby stworzyć w Szczyrku nowoczesny ośrodek narciarski. Słowacy gotowi są wyłożyć na ten cel nawet 30 milionów euro. W dalszej perspektywie są zainteresowani kupnem ośrodka wczasowego Włókniarz.
Jak informuje "beskidzka24.pl" Zuzana Fabianová, z działu komunikacji i public relation TMR powiedziała, że 30 milionów euro to kwota szacunkowa. W zależności od okoliczności może być wyższa lub niższa.

TMR interesowało się Włókniarzem już wiosną ubiegłego roku. Podczas wiosennego spotkania ewentualni inwestorzy ocenili ośrodek jako obiekt, który jak najbardziej spełnia ich oczekiwania.

Aby przedsięwzięcie było rentowne w kurorcie musiałby powstać duży kompleks nowoczesnych wyciągów, z minimum 20 kilometrami tras narciarskich. Jednakże Szczyrk nie jest jedynym miejscem, które wzbudza zainteresowanie Słowaków. TMR jest także zainteresowane inwestycją na taką skalę w którymkolwiek ośrodku narciarskim w Polsce, jeśli ośrodek wyrazi chęć współpracy i będzie posiadał odpowiednie przygotowanie - podaje "bezkidzka24.pl".

Według burmistrza tereny, które najbardziej interesują TMR to Małe Skrzyczne, czyli rejon działalności Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Fabianová tłumaczy natomiast "beskidzkiej24.pl", że TMR jest otwarte na kwestie własności gruntów przewidzianych pod wyciągi i trasy. Mogą być one dzierżawione lub użytkowane po uzgodnieniu z ich właścicielem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.