PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowacy zainwestują w Szczyrku

  • PAP    7 marca 2014 - 12:03
Słowacy zainwestują w Szczyrku

Tatry Mountain Resorts (TMR), największa firma branży turystycznej na Słowacji, kupiła 97 proc. akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, wchodząc tym samym na polski rynek - poinformowała w piątek spółka. Słowacy chcą zainwestować w Szczyrku 30 mln euro.
Firma chciała wejść do Polski już w zeszłym roku. Chciała kupić Polskie Koleje Linowe, właściciela m.in. kolejki na Kasprowy Wierch, ale PKL trafił ostatecznie w ręce spółki założonej przez podhalańskie samorządy, wspieranej przez fundusz inwestycyjny.

Kupując ośrodek w Szczyrku, firma poszerzyła swoją działalność o nasz kraj. "Dzięki zakupowi ośrodka w Szczyrku stajemy się firmą o zasięgu środkowoeuropejskim, posiadającą znaczące ośrodki górskie na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie oraz w Polsce w Szczyrku. Wierzymy w ich wzajemną synergię" - powiedział cytowany w komunikacie spółki prezes TMR Bohus Hlavaty.

Spółka zapowiedziała także inwestycje o wartości 30 mln euro w ośrodek w Szczyrku. TMR planuje wybudować tam nowe kolejki linowe, zainwestować w systemy zaśnieżania i infrastrukturę narciarską.

W Szczyrku jest 25 km tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich. Baza noclegowa Szczyrku może pomieścić 10 tysięcy narciarzy.

Spółka Tatry Mountain Resorts samodzielnie lub za pośrednictwem spółek-córek posiada i prowadzi ośrodki narciarskie oraz hotele w Tatrach Niskich i Wysokich. Do końca roku 2013 zainwestowała w nie prawie 190 mln euro. Akcje TMR można kupić od 2012 na trzech europejskich giełdach: w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Klimczok, 2014-03-08 00:26:22

    W Szczyrku (i w ogóle w całym Beskidzie Śląskim zniszczono już wszystko, co rosło i się ruszało). samochodem mżzna wjechać już na każdy prawie szczyt. Nielegalne budowle pokryły wszystkie góry aż po wierzchołki (z Klimczokiem włącznie). Wyschły wszystkie potoki, strumienie, itp - wody nie uświad...czysz w ogóle! Strach tam jechać! Dla fanaberii rozbestwionego narciarstwa jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce nie nadaje się już do żadnych wędrówek i obcowania z przyrodą. Co jeszcze pozostało do zniszczenia (zabicia) przez słowackich inwestorów? Paranoja!!!  rozwiń