PARTNER PORTALU
  • BGK

Słubice-Frankfurt, zamknięty most: winny konflikt magistratu z wykonawcą remontu

  • PAP/MN    24 października 2016 - 09:30
Słubice-Frankfurt, zamknięty most: winny konflikt magistratu z wykonawcą remontu
Ruch samochodowy na moście został wstrzymany 24 października rano i ma zostać przywrócony 6 listopada. (fot. wikipedia.org)

• Most przez Odrę łączący Słubice (Lubuskie) i niemiecki Frankfurt nad Odrą będzie zamknięty dla ruchu samochodowego do 6 listopada.
• Powodem jest konieczność zakończenia remontu nawierzchni ulicy Słubickiej we Frankfurcie.
Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka, ograniczenia w ruchu nie dotyczą pieszych i rowerzystów - oni nadal mogą korzystać z przeprawy bez przeszkód. Kierowcy pojazdów samochodowych do zakończenia remontu muszą przekraczać granicę w pobliskim Świecku.

Zgodnie z zapowiedziami władz Frankfurtu nad Odrą ruch samochodowy na moście został wstrzymany w poniedziałek (24 października) rano i ma zostać przywrócony 6 listopada o godz. 16.

Remont ulicy Słubickiej we Frankfurcie miał się skończyć w sierpniu, ale land Brandenburgia, który finansuje tę inwestycję, wszedł w spór z wykonawcą - firmą Strabag. Dotyczył on grubości asfaltu na tej ulicy.

"Wówczas z frankfurckiego ratusza dostaliśmy informację, że dopóki spór się nie zakończy prace nie będą kontynuowane. Te rozpoczęły się w poniedziałek, co łączy się kolejny raz z koniecznością zamknięcia mostu dla samochodów" - powiedziała rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.