PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupki i ograniczenia na Balcerskiego

  • www.Osowa24.pl    26 sierpnia 2012 - 13:22
Słupki i ograniczenia na Balcerskiego

Pierwszy września czyli początek nowego roku szkolnego nadchodzi wielkimi krokami. Zatem po raz kolejny przyjdzie się nam zmierzyć z konfliktem w temacie parkowania przy osowskiej podstawówce.
Radna Miasta Gdańska Małgorzata Chmiel, na wniosek mieszkańców i rodziców zainteresowanych parkowaniem w rejonie szkoły, postanowiła zgłębić ten trudny temat.

Szanowni Państwo,
Jakiś czas temu zwrócono mi uwagę na „bezsensowne” postawienie słupków na chodniku, przed wjazdem do szkoły podstawowej nr 81.

Zwyczajowo to w tym miejscu zatrzymywali się rodzice podwożący swoje dzieci do szkoły. Skutkiem tych słupków, z braku innej możliwości, rodzice zatrzymują się zwyczajnie na ulicy, blokując często przejazd. Wcześniej szkoła postawiła szlaban zabraniający wjazdu pod wejście szkoły (na wniosek rodziców, celem zwiększenia bezpieczeństwa dzieci).

Rozeznałam się więc w temacie i okazało się, że Zarząd Dróg i Zieleni postawił te słupki wskutek silnych nacisków mieszkańców, posiadających swe posesje tuż przy tej części chodnika, na której stoją teraz słupki. Tłumaczyłam, że i tak tą częścią chodnika chodzi mało osób, a rodzice gdzieś muszą się na chwilę zatrzymać, by wysadzić dziecko. A wszędzie zakazy albo słupki... Niestety słupki jak stały, tak stoją. Nie widzę innej możliwości, jak znaleźć inne, alternatywne miejsca na postój rodziców odwożących dzieci do szkoły.

Rozmawiałam już w tej sprawie w ZDiZ i obiecano mi rozeznać możliwość realizacji takich miejsc wydłuż ul. Balcerskiego (odcinek między szkołą a ul. Niedziałkowskiego).

To byłoby najlepsze wyjście z sytuacji.
Oczywiście o dalszej realizacji tego tematu natychmiast Państwu przedstawię

Z poważaniem
Małgorzata Chmiel, radna
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.