PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk dostanie unijne pieniądze na budowę aquaparku

  • PAP    13 stycznia 2010 - 10:26

19,2 mln zł z unijnych funduszy dostanie Słupsk (Pomorskie) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na budowę aquaparku. O przyznaniu inwestycji dofinansowania zdecydował we wtorek zarząd województwa pomorskiego - poinformował rzecznik słupskiego ratusza Mariusz Smoliński.
Aquapark ma powstać przy ul. Grunwaldzkiej, na terenie dawnego wyrobiska piasku, zwanego przez słupszczan piaskulą. Z prezentacji przygotowanej przez wydział rozwoju miasta, który odpowiada za inwestycję, wynika, że powierzchnia użytkowa obiektu będzie miała 9,4 tys. m kw., zaś powierzchnia lustra wody - 1,2 tys. m kw.

W aquaparku ma się znaleźć m.in. zespół basenów (rekreacyjny, pływacki i solankowy), sztuczna rzeka, plaża wypoczynkowa z leżakami, wanny z gorącym hydromasażem oraz strefa fitness i wellness - spa. Obok aquaparku ma powstać parking na 335 samochodów i 15 autokarów.

Koszt całej inwestycji oszacowano na 62,34 mln zł. Miasto z własnych funduszy ma wyłożyć 41 mln zł. W przedsięwzięciu ma również uczestniczyć Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA - jej wkład finansowy ma wynieść 2 mln zł.

Z prezentacji wynika, że budowa aquaparku mogłaby się zacząć w IV kwartale 2010 r. Inwestycja ma być zakończona w pierwszej połowie 2012 r.

Budowę aquaparku Słupsk planował od kilku lat. Początkowo władze miasta chciały wznieść większy obiekt za ok. 90 mln zł. Ta koncepcja nie została jednak zaakceptowana przez radnych, którzy dopiero jesienią ub.r., po zmianach koncepcji, zgodzili się na budowę aquaparku za 62 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.