PARTNER PORTALU
  • BGK

Snowpark na Kasprowym jako eksperyment

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski/PAP    9 grudnia 2010 - 06:06
Snowpark na Kasprowym jako eksperyment

Czy w rejonie Kasprowego Wierchu powstanie tej zimy snowpark? Z inicjatywą jego utworzenia wyszła grupa snowboardzistów. Snowpark ma powstać w obrębie istniejących tras narciarskich w Tatrach.
– Na razie jest zbyt wcześniej, by mówić o konkretach. Chętnie wypowiem się, gdy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik – mówi „Dziennikowi Polskiemu” Maciej Buchcic ze Szkoły Snowboardowej, jeden z pomysłodawców.

Ze swoim pomysłem sbowboardziści poszli do Polskich Kolei Linowych – właściciela infrastruktury narciarskiej w rejonie Kasprowego. – Rozmowy są w toku – mówi Paweł Murzyn, wicedyrektor PKL.

Także Tatrzański Park Narodowy, na terenie którego znajduje się cała narciarska infrastruktura w rejonie Kasprowego, nie mówi „nie”.

– W najbliższym czasie oczekujemy informacji od PKL-u, ile metrów sześciennych śniegu będzie potrzebnych, by utworzyć hałdy – powiada dr Paweł Skawinski, dyrektor TPN. Podkreśla, że w rejonie Kasprowego nie można używać armatek śnieżnych. Może to stanowić poważny problem. Dlatego snowpark może zafunkcjonować w obrębie istniejących tras jako eksperyment – pisze „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • pomarańcza, 2010-12-09 10:49:51

    Chciałabym już dzisiaj,Zeby był ten zjazd! Zróbcie coś może się da !? Już to widzę szklane domy i biały puch,jak u Żeromskiego..
  • zimowit, 2010-12-09 10:28:49

    cos madrego trzeba wymyslic ! bardzo podoba mi sie ten pomysl. troche pozno ale jak sie to mowi lepiej pozno niz wcale