Solary na dachu chorzowskiej hali

Była pomarańczowo-czerwona, będzie niebieska – hala MORIS przy ulicy Dąbrowskiego przechodzi gruntowny remont. Wymieniane są okna i drzwi, przebudowywana jest ściana frontowa.
Solary na dachu chorzowskiej hali

Ściany zostaną obłożone styropianem. Robotnicy modernizują też ogrzewanie - na dachu hali zamontowane zostaną baterie solarne, które będą podgrzewać wodę w łazienkach.

Podczas modernizacji rozebrane zostały też schody prowadzące do wejścia od strony ul. Dąbrowskiego - w ich miejsce powstaną nowe, bezpieczniejsze. Nowa będzie wentylacja, instalacja do oddymiania i sygnalizacja pożarowa.

Remont hali przy Dąbrowskiego to największa inwestycja w historii tego obiektu. Jego celem jest przede wszystkim termomodernizacja, tak aby obiekt był oszczędniejszy w utrzymaniu. Jak oszacowano rocznie na ogrzewaniu będzie można zaoszczędzić nawet 150 tys. złotych.

Jak informuje chorzowski magistrat, planowane zakończenie modernizacji to I kwartał 2013 r. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta Chorzów i współfinansowana przez Unię. Wartość projektu to 3.767.743,70 zł z czego 3.019.314,96 zł to kwota dofinansowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE