PARTNER PORTALU
  • BGK

Solorz-Żak nie zbuduje galerii przy stadionie

  • PAP    1 grudnia 2011 - 08:21
Solorz-Żak nie zbuduje galerii przy stadionie

Większościowy udziałowiec piłkarskiego Śląska Wrocław, spółka należąca do Zygmunta Solorza-Żaka, nie zbuduje galerii handlowej przy wrocławskim stadionie.
Miasto zdecydowało się wypowiedzieć umowę dzierżawy terenu, na którym miała powstać galeria. Decyzja związana jest z upływem terminu, który magistrat i partnerzy z Polsatu wyznaczyli sobie na decyzję w sprawie budowy galerii przy wrocławskim stadionie, zbudowanym na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Termin upłynął w środę.

Pomysł na budowę galerii handlowej przy stadionie narodził się w 2009 roku. Wówczas to podpisano porozumienie, na mocy którego spółka Solorza-Żaka miała wybudować galerię. Zyski z tej inwestycji miały zasilać budżet piłkarskiego Śląska Wrocław.

Rzecznik magistratu Paweł Czuma, pytany o powody niezrealizowania inwestycji, powiedział jedynie, że pomysł budowy galerii rodził się „w odmiennej niż dzisiejsza sytuacji gospodarczej”.

Nie udało się uzyskać komentarza od przedstawicieli spółki Solorza-Żaka. Wcześniej lokalne media pisały, że inwestor nie może pozyskać kredytu na budowę obiektu na zadowalających go warunkach.

Teraz miasto chce wystawić działkę na sprzedaż. – Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że ma tam powstać galeria handlowa – mówił Czuma. Dodał, że już teraz jest duże zainteresowanie tym terenem.

Obecnie w tym miejscu jest dużych rozmiarów wykop. Będzie on zabezpieczony specjalnym ogrodzeniem i prawdopodobnie przykryty. – Jesteśmy po rozmowach z UEFA i taka forma zabezpieczenia z ich punktu widzenia nie stanowi problemu – mówił Czuma.

Spółka należąca do właściciela Polsatu, Zygmunta Solorza-Żaka, jest większościowym udziałowcem piłkarskiego Śląska Wrocław. Pakiet mniejszościowy jest w rękach miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.