PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopocki dworzec będzie przebudowany

  • AT    26 stycznia 2012 - 10:38
Sopocki dworzec będzie przebudowany

Władze Sopotu wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi oraz Bałtycką Grupą Inwestycyjną podpisały umowę na przebudowę dworca PKP.
Jak informuje magistrat już nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć realizację jednego z najbardziej ambitnych wyzwań jakie władze Sopotu (zabierz głos/oceń prezydenta) postawiły przed sobą – przebudowy dworca i terenów wokół niego, wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi oraz partnerem prywatnym – Bałtycką Grupą Inwestycyjną. Przeprowadzone negocjacje zakończyły się sukcesem - umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym dla przedsięwzięcia polegającego na zagospodarowaniu terenów dworca PKP w Sopocie oraz sąsiadujących z nimi terenów została podpisana.

W wyniku realizacji tej inwestycji zmianie ulegnie również układ drogowy, tak by dostosować go do zmieniających się czasów i potrzeb mieszkańców oraz gości licznie odwiedzających kurort. Będzie to pierwsza w Polsce inwestycja realizowana zgodnie z ustawą o partnerstwie publiczno-prywatnym, w wyniku której powstanie min. nowoczesny, funkcjonalny, przyjazny dworzec PKP oraz zielona i elegancka przestrzeń publiczna - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.