PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec chce budować nowy stadion i halę

  • AW    13 sierpnia 2015 - 18:56
Sosnowiec chce budować nowy stadion i halę
Chęciński podkreśla, że Sosnowiec zasługuje na nowy stadion (fot. UM Sosnowiec)

Stadion na kilkanaście tysięcy widzów, hala sportowa i lodowisko - władze Sosnowca zapowiadają wielkie inwestycje na Górce Środulskiej. Całość kosztować ma ok. 150 mln zł.
W przyszłym tygodniu rusza konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego. 

Termin zakończenia konkursu i wybór najlepszej pracy konkursowej nastąpi do 15 grudnia. Autor najlepszej pracy będzie wykonawcą dokumentacji projektowej na „Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu” z terminem zakończenia w 2016 roku wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

- Zgodnie z naszymi wyliczeniami zakładamy, że pierwsza łopata zostanie wbita w 2017 roku – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który jednocześnie zapewnił mieszkańców, że powstanie obiektów sportowych nie oznacza likwidacji terenów zielonych. Stadion i hala mają bowiem powstać na popularnej Górce Środulskiej.

– Stadion nie oznacza, że zabierzemy mieszkańcom tereny zielone, że postawimy coś kosztem czegoś. Park na tym nie ucierpi – uspokaja prezydent.

Sosnowiec chce mieć nowy stadion i halę na koncerty

 – Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak chcemy być postrzegani. Nie może być tak, że 200-tysięczne miasto nie może zaprosić wielkiej gwiazdy na koncert bo po prostu nie ma gdzie zorganizować koncertu. Stadion, hala to nie tylko mecze – podkreśla Chęciński.

W skład Parku Sportowego wejdą:

– stadion piłkarski o pojemności 12 tysięcy widzów z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy
– halę sportową o pojemności 3 tysięcy widzów
– lodowisko z jedną taflą o pojemności do 2,5 tysiąca widzów.

Jednym z założeń powstania Parku jest także utworzenie Izby Pamięci Zagłębiowskiego Sportu.

Na budowę obiektów wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem miasto chce przeznaczyć 150 milionów złotych. - Zanim obiekty powstaną chcemy stworzyć Gminny Zespół Konsultacyjny, w skład którego wejdą przedstawiciele policji, straży pożarnej a także mieszkańcy – zapowiada prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • post bankier , 2015-08-14 22:35:16

    takie inwestycje jak hale, baseny, stadiony sa nie rentowne , wiec szykuje sie gruby walek na kase budrzetu sosnowca albo takie news powstal z powodu jesiennych wyborow. generalnie infratruktura sosnowca kuleje , mozna lepiej wydac 150 baniek
  • Adam, 2015-08-14 21:22:11

    K...a przez duże K, miasto robi bokami, liczba mieszkańców spada (z prawie 260 tys. w 1990 do 206 tys. w obecnym a za 5 lat prognozuje się ok. 195 tys), pełno nie wykorzystanych stadionów i hal z poprzedniej epoki a ten gnój będzie jeszcze dobijał miasto i zadłużał na 150 baniek - po to żeby jakś pi...nda miała gdzie występować. Skąd w tym narodzie tulu rządzących przygłupów .przygłupów  rozwiń