PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec, Lokal na kulturę: Miasto szuka najemców na działalność artystyczną

  • PAP/AT    4 lutego 2016 - 14:28
Sosnowiec, Lokal na kulturę: Miasto szuka najemców na działalność artystyczną
(fot.sosnowiec.pl)

• 8 lutego w Sosnowcu rozpocznie się konkurs "Lokal na kulturę".
• Ma on wyłonić najemców którzy będą prowadzić w lokalach działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.
• Miasto zaoferowało sześć lokali.
"Stawki najmu są naprawdę bardzo atrakcyjne w porównaniu z tymi, po których próbowano je wynajmować wcześniej. Liczymy na to, że dzięki temu konkursowi powstaną w mieście nowe i interesujące lokale, które wzbogacą ofertę kulturalną i artystyczną Sosnowca" - powiedział w czwartek prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

"Podobne konkursy w sąsiednich miastach pokazały, że wachlarz zgłoszonych pomysłów jest szeroki. Wierzymy, że sosnowiczanie również popiszą się kreatywnością" - dodał Piotr Pluta z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Czytaj też: Spektakl z Sosnowca najlepszy

W pierwszej edycji konkursu zaoferowano sześć lokali zarządzanych przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych. W zamian za ciekawe pomysły na kulturalne zagospodarowanie lokali oferenci będą płacili atrakcyjniejszą stawkę najmu.

O wyborze zwycięzców zadecyduje specjalnie powołana komisja konkursowa, która dokona analizy ofert pod kątem: dorobku artystycznego i twórczego uczestnika konkursu, proponowanego zakresu działalności, kwalifikacji zawodowych, wstępnej koncepcji zagospodarowania lokalu oraz interesu zbiorowego mieszkańców. Osoby zainteresowane będą miały możliwość obejrzenia lokali zanim złożą ofertę. Oferty można składać osobiście lub pocztą do 4 marca.

W sąsiadujących z Sosnowcem Katowicach konkurs "Lokal na kulturę" jest realizowany od września 2013 r. W dotychczasowych sześciu edycjach miasto wystawiło blisko 50 lokali użytkowych, podpisano dotychczas 22 umowy najmu. W efekcie Katowice wzbogaciły się m.in. o Teatr Rawa czy Muzeum Historii Gitary. W ostatniej edycji lokal przyznano m.in. na fotograficzne archiwum katowiczan

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.